Hoşgeldiniz  

Zafer Mutlu’nun Projeleri Büyük Beğeni Topladı

admin | 13 Mart 2019 | Gündem, Politika


admin
info@kanalmedya.net

Kocaeli ilinin Başiskele ilçesi  Saadet Partisi belediye başkan adayı,   Zafer Mutlu’nun iddialı projeleri vatandaşların  beğenisini topladı.

Geçtiğimiz günlerde Zafer Mutlu tarafından açıklanan projeler, Başiskele halkı tarafından da takdirle karşılandı.

 

Mutlu’nun seçim projeleri şu şekilde;

BELDELER ARASI BAĞLANTI YOLU

Başiskele ilçemizin 5 beldesi arasındaki ulaşım problemini çözecek alternatif bağlantı yolu yapılarak beldeler arası ulaşım kolaylaştırılacak.

DUBLE YOL DÜZENLEMELERİ

Seymen Hürriyet Caddeesi ve Aşağı Yuvacık ile Yuvacık Merkez arasındaki ulaşımı sağlayan yol genişletilerek yeniden düzenlenecek. Bu sayede artan nüfus ve turizm potansiyeli nedeniyle yaşanan trafik sorunları ortadan kaldırılacak.

 KAVŞAK DÜZENLEMELERİ

D-130’dan yerleşim merkezlerine ulaşımın zorlaştığı noktalarda trafik yoğunluğunu da rahatlatarak hızlı ulaşım sağlayacak kavşak düzenlemeleri yapılacak.

*KBB ve KGM İşbirliği ile

BAHÇECİK-İZNİK BAĞLANTI YOLU

Başiskele ilçemizi alternatif ulaşım yollarının geçiş noktası kılmak, doğal güzelliklerinden azami istifade etmek ve yayla turizmine canlılık kazandırmak üzere Bahçecik İznik arasında bağlantı yolu açılması için öncülük edilecek.

* KGM işbirliği ile TOPLU TAŞIMA PLANLAMASI

Beldeler arasında ulaşımın kolaylaştırılması için mevcut toplu taşıma ağıyla entegrasyonu sağlanabilecek yeni bir ulaşım hattı planlanacak.

ÜST VE ALTYAPI ÇALIŞMALARI

Sorumluluk sınırlarımızda olan alanlardaki üst ve altyapı çalışmaları uzun dönem ihtiyacı karşılayacak bir yaklaşımla ve ilgili kurumlarla koordinasyon halinde hayata geçirilecek.

RÖGAR KAPAKLARI VE MAZGALLAR

Şehirlerde amatör yönetimin göstergesi haline getirilen yüzey seviyesine uyarsız rögar kapakları ve abartılı kasisler, belediyeciliğin asli işi mahiyetinde yeniden ele alınarak vatandaşlarımızın yoğun şikâyetleri sonlandırılacak.

BİSİKLET YOLLARI

Gerek sportif gerekse de günlük kullanım için araç ve yaya trafiğinden arındırılmış bisiklet yolları yaygınlaştırılacak.

YERALTI VE KATLI OTOPARKLAR

İlçemizin hızla artmakta olan nüfusunu göz önüne alarak ilçe merkezi başta olmak üzere kent genelinde uzun süreli ihtiyaca cevap verecek otopark planlamaları yapılacak.

AFET ACİL DURUM PARKI

Seymen’de bulunan askeri kışla alanının büyüklüğü ve tüm yerleşim birimlerinden ulaşım kolaylığı göz önünde bulundurularak bu alanın Afet Acil Durum Parkı olarak planlanması sağlanacak. Güncel yaşamda park olarak kullanılacak bu alanın olası bir Afet durumunda hızlı ve kolay bir şekilde binlerce insanın temel ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir alt yapı ile dizayn edilecek. *Gıda depoları, su depoları, konteyner ve çadır kurulum alanları, tuvaletler vb.

DEPREM VE DİĞER AFET RİSKLERİ

Ülkemizde en fazla hasar ve zarara sebep olan ve İlçemizden geçen Kuzey Anadolu Fay Hattı ile barışık bir şehirleşmeye öncelik verilecek ve afet risklerine karşı dirençli imar ve altyapı planlamaları tesis edilecek.

İMAR PLANLAMALARI, İSKAN VE RUHSAT İŞLEMLERİ

İmar, ruhsat ve iskân işlemlerinde ilave zaman ve emek harcanmayacak, halkımıza ek mali külfet getirilmeyecek. Parsel bazlı ve dar bölgeli imar planlamalarına geçit verilmeyerek, bütüncül bir planlama yaklaşımı sergilenecek. Zemin niteliklerine ve mevki yakınlıklarına rağmen planlamalarda geçmişte yapılan standartsız ve adaletsiz uygulamalara son verilecek.

TURİZM DESTİNASYONU OLUŞTURULMASI

Önemli bir kültür ve doğa turizmi potansiyeli barındıran Beşkayalar, Servetiye, Kazandere, Menekşe Yaylası ve İnönü Yaylası bölgelerinde yerel halk ve belediye işbirliğinde turizm birliği oluşturularak yörede turistik içerikli aktivitelerin, trekking ve off-road turlarının yaygınlaştırılması sağlanacak. Uygun noktalarda oluşturulacak fotoğrafçılar için özel alanlar, seyir terasları ve kamp alanları sayesinde ilçemizin turizmden aldığı payın arttırılması sağlanacak.

TERMAL SAĞLIK VE TURİZM YATIRIMLARI

Yeniköy bölgemizdeki termal kaynakların en uygun kullanımını işler kılacak, termal enerji dönüşümünü sağlayacak ve termal sağlık hizmetleri sunacak turizm tesislerinin kurulmasına öncülük edilecek.

HASTANE

İlçemizin en büyük ihtiyaçlarından birisi olan yataklı devlet hastanesi ihtiyacının karşılanması sürecinin takipçisi olarak ilçemize bir devlet hastanesi kazandırılacak.

MACERA VE AKSİYON SPOR PARKURLARI

Macera ve aksiyon sporlarına ev sahipliği yapmak üzere ekstrem sporlar parkuru yapılarak yerli ve yabancı turizme canlılık kazandırılacak.

MESİRE ALANLARI

İlçemizin coğrafi güzelliklerini ön plana çıkararak turizm potansiyelini arttıracak ve ilçede yaşayan insanların doğal yaşam alanlarında keyifli vakit geçirmesini sağlayacak mesire alanları oluşturulacak.

ATIŞ POLİGONU

İlçemiz sınırları içerisinde güvenliğin ön planda tutulduğu modern teknolojik alt yapılar ile desteklenen bir atış poligonu kurulacak. Bu sayede bölge halkının atıcılık sporuna olan ilgisinin legal ve güvenli yollarla karşılanması sağlanacak.

SPORA DESTEK

Gençlerimizin ahlaken ve bedenen sağlıklı yetişmesi için gayret gösteren amatör spor kulüplerimizin her zaman yanında olacağız. *Malzeme yardımları *Başarılı sporcuların ödüllendirilmesi *İl dışına ulaşım ve konaklama desteği *Üniversite sınavında başarılı olan aktif lisanslı gençlere destek *Tesisi ve binası olmayan kulüplere yer tahsisi *Sporcu eğitimleri *Transfer desteği YEŞİL & SAKİN ŞEHİR Başiskele’yi bir cazibe merkezi kılan yeşili ve sakinliği hızlı kentleşmeye kurban etmeyeceğiz. Kent hayatında huzuru ve dinginliği sağlayacak, yatay şehirleşme ile insanımızın varoluşuna uygun kentsel çevrelerde yaşamasını sağlayacak bir belediyecilik icra edilecek.

EL EMEĞİ SATIŞ MERKEZİ VE ORGANİK PAZAR

Aile ekonomisini desteklemek ve kadınlarımızın üretimine katkı sunmak amacıyla el emeği ürünler yanında, tarımsal ve hayvansal ürünleri tüketiciyle buluşturmak üzere ‘yerel ürün pazarları’ oluşturulacak. İlçemiz bölgenin organik Pazar merkezi haline getirilecek.

EKOLOJİK KÖYLER

Kentin uygun noktalarında hobi bahçeciliğini canlandıracak ve kentlinin tükettiği ürünleri yetiştirmesini sağlayacak ekolojik köyler inşa edilecek.

TARIM VE HAYVANCILIK TEŞVİKLERİ

Kırsal bölgelerde iklim şartlarıyla uyumlu hayvan ve tarım ürünlerinin tespiti yapılarak Belediye teşvikleri sağlanacak, kırsal kalkınmayı geliştirecek modeller desteklenecek ve yeni nesil kooperatiflerle kalkınmanın tabana yayılması çabası güdülecek.

HALK SÜT

Girdi maliyetleri dolayısıyla kırsal bölgelerde dahi gittikçe azalan hayvan ürünü üretimlerini yeniden canlandırmak üzere üreticilerimize altyapı desteği sağlayacağız. Kırsal kesimlerde üretilen sütler toplanıp paketlenerek halk süt satış merkezleri aracılığıyla vatandaşlarımıza taze şekilde ulaştırılacak.

SOSYAL YARDIMLAR

Sosyal Belediyeciliğin bir gereği olarak ilçemizde yaşayan dar gelirli ailelerin tespitleri yapılarak yaşam standartlarının yükseltilmesine katkı sağlanacak. *Temel ihtiyaçlar, eğitim ve evlilik yardımları.

ENGELSİZ ŞEHİR

Öncelikle kamu binalarından başlamak üzere ilçemizin her noktasını engelli erişimine uygun hale getirmek için titizlikle çalışacağız. Engelli vatandaşlarımızı sosyal hayata entegre edeceğimiz toplumla bütünleştirecek projeler geliştirilecek.

İSTİHDAM KURSLARI

Meslek edindirme kurslarının yanında özellikle ilçemizin ve ilimizin işgücü ihtiyaç analizleri yapılarak isabetli ve ihtiyaç olan alanlarda eğitimler vererek gençlerimizin iş sahibi olmasının önü açılacak.

MODERN HALK KÜTÜPHANESİ

Okuma alışkanlığını geliştirme adına, kafe ve çok amaçlı salon gibi sosyal donatılarla zenginleştirilmiş nezih bir kütüphane tesis edeceğiz. Ayrıca semt kütüphaneleriyle kültür ikliminin yaygınlaştırılmasına gayret gösterilecek.

KADIN SOSYAL YAŞAM MERKEZLERİ

Kadınlarımız için içerisinde yüzme havuzu, spor salonları, kütüphane, çocuk oyun ve bakım alanları, eğitim salonları ve kafeterya hizmetlerinin sunulduğu tesisler yapılacak.

MAHALLE KONAKLARI

Mahallelerimizde inşa edeceğimiz mahalle konakları ile mahalle sakinlerimizin bir araya gelip istişare edebilecekleri, beraber vakit geçirip ortak organizasyonlarını gerçekleştirebileceği mekanlar oluşturacağız.

SEMT PARKLARI

İhtiyaç olan tüm mahallelerimizde ailelerin çocukları ile rahatlıkla zaman geçirebileceği genişlikte, oyun parkları, yeşil alanlar ve kafeteryaları da içeren spor ve eğlence için elverişli semt parkları yapılacak.

OKUL DESTEKLERİ

İlçemizdeki eğitim kalitesine katma değer katkısı sunma bağlamında örgün eğitim kurumlarının fiziksel eksiklikleri giderilecek, Belediye-Aile-Okul işbirliği çerçevesinde okulların temizlik ve güvenlik hizmetlerine katkı sağlanacak.

D-130 KARAYOLU’NDA YENİ CEPHE UYGULAMASI

Başta D-130 karayolu cephesindeki ticari yapılar, konutlar, kentsel donatılar ve ara yol bağlantıları estetik görünüme kavuşturulacak, kent altyapısıyla uyumlu daha yeşil ve daha güvenli cephe uygulamasına gidilecek.

MKE HURDALIĞININ REKREASYON ALANI HALİNE GETİRİLMESİ

MKE Hurdalık İşletmesinin taşınması ve halkımızı sahille bütünleştirecek sahil parkı düzenlemesine öncülük edilecek. * KBB işbirliği ile HİZMETLERİN İLÇEMİZE GETİRİLMESİ Başiskele halkının elektrik, doğalgaz ve diğer hizmet birimlerindeki iş ve işlemleri için İzmit ve Gölcük’e gitme zorunluluğunu ortadan kaldıracak adımlar atılacak, hizmetin halkımızın ayağına getirilmesinin takipçisi olunacak.

Saadet Partisinin Belediye Meclis üyeliği adayları ise şu şekilde:

Saadet Partisi (SP) Başiskele Belediye Meclis üyeliği adayları: Mustafa Gürsoy, Zeki Karataş, Nuray Savcı Güçlü, Kadir Tonga, Uğur Baydar, Sedat Acar, Hakan Kılıçaslan, Ekrem Aslan, Ergün Meydan, Mikail Örs, İbrahim Kar, Nazif Kaçanlar, Alaaddin Er, Bayram Beybiberoğlu, Hakan Akgüneş, Furkan Dursuntaş, Muzaffer Yılmaz, Hüseyin Güney, İsmail Ekiz, Mahmut Uludüz, Ali Osman Özoğlu, Cemil Örçen Kontenjan: Ali Gencer, Ahmet Özkan, Murat Uzar

Kaynak:Kocaeli Barış Gazetesi

Özel Haber: E.Çelikiz

94 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Kanal Medya Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.