Hoşgeldiniz  

Yıldırım: İstanbul İçin Henüz Sayım Devam Ediyor

admin | 01 Nisan 2019 | Politika


admin
info@kanalmedya.net

İstanbul (CUHA) – AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, İstanbul için henüz sayımın devam ettiğini belirterek, “Geldiğimiz noktada rakip İmamoğlu, bizden 25 bin civarında daha fazla oy almış görünüyor. Tebrik etmesini biliriz ama süreç sürüyor” dedi.

Yıldırım, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’nda yaptığı açıklamada, İstanbul’da şu an itibariyle 14 sandığın daha sayılacağını kaydederek, şöyle konuştu:

“Geldiğimiz noktada rakip İmamoğlu, bizden 25 bin civarında daha fazla oy almış görünüyor. Önemli bir ayrıntıyı paylaşmam gerekiyor, 319 bin 500 iptal oyu var. Aradaki oy 25 bin. Yani aradaki farkın 10 katından fazla görünüyor. Bunun dışında yapılan bazı usulsüzlükler, hatalı girişler var. Şimdi şüphesiz, YSK mazbatayı kime verirse başkan o olacak. Biz tebrik etmesini biliriz ama sürecin devam ettiğini söylemekte fayda var. İmamoğlu bir şeyi eksik bırakıyor, 2014 seçiminde iptal oylar 440 bin aradaki fark 660 bin idi. İptal yolların tamamı kazanan adaya yazsanız bile yetmiyordu. Buradaki iptal oylar aradaki farkın 10,5 farkı. Bu sonucu çok değiştirebilir. 31 bin 136 sandık var her sandıkta bir tane oy yanlış yazılmış olsa bu 31 bin 136 eder ki bu da aradaki farktan daha fazla. İstanbul halkının takdiridir. Onların takdiri başımızın, gözümüzün üstündedir.”

 

42 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Kanal Medya Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.