Hoşgeldiniz  

Yıldırım-2019 Seferberlik Tatbikatı Yapılıyor

admin | 04 Nisan 2019 | Gündem A- A+

Ankara (CUHA) – Türk Silahlı Kuvvetlerinin planlı tatbikatlarından olan Yıldırım-2019 Seferberlik Tatbikatı Hava Kuvvetleri Komutanlığının Üs/Meydan Komutanlıklarında 1-30 Nisan tarihleri arasında yapılacak.

Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Yıldırım-2019 Seferberlik Tatbikatında; seferberlik ve savaş halinde bakanlıklar, kamu kurum ve kuruluşları ile Silahlı Kuvvetler arasında yürütülecek müşterek faaliyetlerin denenmesinin amaçlandığı belirtildi. Açıklamada, şöyle denildi:

“Türk Silahlı Kuvvetlerinin planlı tatbikatlarından olan Yıldırım-2019 Seferberlik Tatbikatı Hava Kuvvetleri Komutanlığının; İzmir, Eskişehir, Amasya, Ankara, Balıkesir, Malatya, Adana, Denizli, Muğla, Diyarbakır, Antalya, Manisa, Bursa, Afyonkarahisar, Tekirdağ, Batman, Kayseri, Muş ve Erzurum’da bulunan Üs/Meydan Komutanlıklarında 1-30 Nisan 2019 tarihleri arasında, birer gün süreli olarak mal ve hizmet seferberlik tatbikatı (Pist Çabuk Onarımı) şeklinde icra edilmektedir. Yıldırım-2019 Seferberlik Tatbikatına kamu kurum ve kuruluşlarından da bazı unsurlar katılmaktadır.”

52 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Kanal Medya Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.