Hoşgeldiniz  

TBMM Başkanı Şentop: “Çanakkale Zaferinin Her Daim Yol Gösterici Olmasını Temenni Ediyorum”

admin | 18 Mart 2019 | Gündem A- A+

Ankara (CUHA) – TBMM Başkanı Mustafa Şentop, “Milletimizin iftihar levhalarından birisi olan Çanakkale Zaferinin ilhamıyla ve ruhuyla her daim yol gösterici olmasını temenni ediyorum” dedi.

Şentop, 18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Deniz Zaferinin 104. Yıldönümü sebebiyle mesaj yayımladı. Türk milletinin büyük başarılarından birinin, Çanakkale Zaferi olduğunu belirten Şentop, şu ifadeleri kullandı:

“Barbarlığa ve istilâya karşı vatan savunmasının, tasalluta karşı direncin, zulme karşı onurun en abidevî örneklerinden olan bu zaferin, yalnızca aziz milletimize değil, yeryüzünün bütün ezilen toplumları için ilham veren bir niteliğe sahip olduğu aşikârdır ve bu ilham diriliğini günümüzde de muhafaza etmektedir.

Çanakkale Boğazına kirli niyetleriyle ve kibirli halleriyle hücum eden istilâ heveslilerinin karşısında vakur ve çelikten bir irade kesilen Mehmetçik, bu dirayete milletimizin evladı olmasından ötürü sahipti. İstilacılar Çanakkale önlerine Irresistible, Inflexible, Agamemnon zırhlılarıyla geldiler. Fakat bu zırhlıların isminde bile kendini gösteren kibir karşısında Mehmetçik, Nusret ile zafer hattını çekmesini bildi. O gün Nusret ile zafere yürüyen Mehmetçik kim ise, bugün de dünyanın her yerinde teröre, istilaya, sömürüye karşı, insanî değerleri savunan Mehmetçik o’dur. Bugün Türkiye için mücadele ederken hayatını bu yüce davaya azık eden şehitlerimiz, birkaç dakika sonra şehit olacağını bile bile sipere girerken bir an olsun korku emaresi göstermeyip düşmanı yok eden Çanakkale kahramanlarının öz evladıdır.

Çanakkale Zaferi, aziz milletimizin kudret ve cesaretini bir kez daha göstermesi bakımından hafızalarımızdan bir an olsun çıkmaması gereken bir büyük destandır. Vatanı mübarek, Kelâmı mukaddes ve mücadeleyi vazife bilmenin en asil timsali olarak şehadete yükselen muazzez şehitlerimiz, sâyelerinde bu topraklarda hürriyet içinde yaşayan bizlere büyük ve ibretlerle dolu bir miras bırakmıştır. Kur’an-ı Kerim ve Ezan okuyarak, Kelime-i Şahadetlerle en yüce makama, şehadete yürünerek inşa edilen kahramanlık destanından bugüne akseden ruh, ne mutlu ki on milyonlarca vatan evladı tarafından benimsenmektedir.

Allah, Çanakkale Zaferini inşa eden şehitlerimizin şehadetini makbul, bu zafer ve şehadet mirasını iftiharla benimseyen milletimizi her güçlük karşısında muzaffer eylesin. Apaçık fethin ışığında, Yeniden Büyük Türkiye davasının peşinde ve uğruna nice güneşlerin battığı Hilâlin gölgesinde istikbâle yürümek inanç ve duasıyla şehitlerimizin hâtırası önünde tazimle eğiliyor, milletimizin iftihar levhalarından birisi olan Çanakkale Zaferinin ilhamıyla ve ruhuyla her daim yol gösterici olmasını temenni ediyorum.”

52 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Kanal Medya Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.