Hoşgeldiniz  

TBMM Başkanı Şentop: Bu Saldırılara Tavrımız Öfke Duymanın Ötesine Geçmek Zorunda

admin | 15 Mart 2019 | Gündem A- A+

Ankara (CUHA) – TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Yeni Zelanda’da iki camiye düzenlenen saldırıya ilişkin, “Bu acı haber karşısında dini, milleti, inanışı ne olursa olsun insani değerlere sahip olan herkesin tavrı derin bir nefret ve teröre karşı öfke olacaktır. Bu ve benzeri saldırılar karşısında tavrımız öfke duymanın ötesine geçmek zorundadır” dedi.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop,14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla ziyaret ettiği Meclis Hastanesinde Yeni Zelanda’nın Christchurch şehrinde iki camiye düzenlenen ve çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Şentop, “İslam dünyası olarak büyük bir üzüntü içerisindeyiz. Yeni Zelanda’nın Christchurch şehrinde cuma namazını kılmakta olan cemaate yönelik bir terör saldırısı gerçekleştirildiğini, saldırıda şehitlerimiz, yaralılarımız olduğunu millet olarak büyük bir üzüntüyle öğrendik. Bu acı haber karşısında dini, milleti, inanışı ne olursa olsun insani değerlere sahip olan herkesin tavrı derin bir nefret ve teröre karşı öfke olacaktır” dedi.

Böylesi bir olay karşısında yalnızca öfke duymanın yetmeyeceğini belirten Şentop, şöyle devam etti:

“Sorumlular birkaç aşırı ve terör eğilimli kimseden ibaret olamaz. Sorumlular, Müslümanlara ve İslam dünyasına karşı nefreti körükleyen, yayan ve meşrulaştıran bazı Batılı politikalar ve politikacılardır. Bu saldırıların sorumluları, barış esasına dayanan yüce İslam dinini terörle eş değer gösterme hususunda inatçı ve cahilce tavırlar içinde bulunan yetkililerdir. Bu saldırıların sorumluları İslam karşıtı duyguları körükleyen medya unsurlarıdır. İslam’a karşı saldırılara yol açan zehirli iklim ve bazı Batılı yönetimlerin İslam karşıtı sorumsuzlukları ortadan kalkmadan bu terör olayları sona ermeyecektir. Bu ve benzeri saldırılar karşısında tavrımız öfke duymanın ötesine geçmek zorundadır.”

 

66 Kez Görüntülendi.
Etiketler: , ,
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Kanal Medya Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.