Hoşgeldiniz  

Tarımda Kullanılan Traktörler Denetlendi

admin | 24 Nisan 2019 | Gündem A- A+

(CUHA) – Tarımda kullanılan traktörlere yönelik 18-19-20 Nisan tarihlerinde etkin trafik denetimleri gerçekleştirildi. Denetimlerde, 2 bin 384 traktör/sürücü denetlendi, 554 trafik ihlali tespit edildi ve işlem yapıldı, 147 araç trafikten men edildi ve 2 sürücü belgesi geçici olarak geri alındı.

Emniyet Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, öncelikli olarak 15-16-17 Nisan tarihlerinde Ziraat Odaları ve diğer platformlarda “traktör römorklarına arkadan çarpma, traktörlerin tarladan karayoluna katılımında meydana gelen kazalar, traktörlerde ön ve arka ışık donanımlarının yanı sıra flaşörlü, yanıp sönen, sarı ışıklı, dönerli, uyarı lambası bulundurma zorunluluğu, römorklar ve bağlantı ekipmanlarının uygunsuz ve görüşü engelleyecek şekilde yüklenmesi, traktörlerde yolcu taşınması, fenni muayene ve sigortalarının yaptırılması” konuları vurgulanarak trafik birimlerince ülke genelinde bilgilendirme/eğitim çalışmaları yapıldı.

Söz konusu eğitimin devamında ise 18-19-20 Nisan tarihlerinde etkin trafik denetimleri gerçekleştirildi. Denetimlerde, 2 bin 384 traktör/sürücü denetlendi, 554 trafik ihlali tespit edildi ve işlem yapıldı, 147 araç trafikten men edildi ve 2 sürücü belgesi geçici olarak geri alındı.

 

23 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Kanal Medya Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.