Hoşgeldiniz  

Sözlü: “Taksi Duraklarının Niteliği ve Sayısı Artacak”

admin | 25 Mart 2019 | Yerel Haberler A- A+

Adana (CUHA) – Adana Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Hüseyin Sözlü, “Esnaf kazandıkça Adana’nın standardı yükselecek. Belki de taksicilik geleneğini Adana’da oturturuz. İkinci beş yıllık hizmet sürecimizde taksi duraklarının sayısı ve niteliği artacaktır” dedi.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Hüseyin Sözlü’yü Taksiciler ve Şoförler Odası ziyareti öncesi onlarca taksici İstasyon Meydanı’nda karşıladı. Görkemli karşılama jestini taksi direksiyonuna geçerek karşılıksız bırakmayan Sözlü, Taksiciler Odası ziyaretinde Adana’da Türkiye’ye örnek olacak bir gelenek oluşturmayı arzuladıklarını belirterek ikinci beş yıllık hizmet sürecinde taksi durağının sayısı ve niteliğinin artacağını müjdeledi.

MEŞALELERLE KARŞILADILAR

Göreve geldiği günden bu yana kentin esnafları, sivil toplum kuruluşları ve tüm dinamikleri ile kolektif bir ruhla ‘birlikte başarıyoruz’ ilkesine sadık kalarak hizmetlerini gerçekleştiren Sözlü, Taksiciler Odası’nı ziyaret etmek için çıktığı yol üzerinde, İstasyon Meydanı’nda onlarca taksici tarafından meşaleler, alkışlar ve destek tezahüratlarıyla karşılandı.

TAKSİ DİREKSİYONUNA GEÇTİ

Taksici esnafının karşılama sürprizine karşılık Taksiciler Odası’na taksi direksiyona geçen Başkan Sözlü, arkasına taksicileri alarak Oda binasına ulaştı. Yol boyu diğer sürücülerin şaşkınlıkla kornalarla eşlik ettiği Sözlü’yü bina önünde Oda Başkanı Kenan Yılmaz ve Yönetim Kurulu üyeleri sevgi gösterileri ile karşıladı.

“ESNAFLAR KENTİN OMURGASIDIR”

Odaya gerçekleştirdiği ziyarette konuşan Sözlü, taksicilerin halka hizmet ederken istihdam üreten insanlar olduğunu, Adana’da veya Türkiye’nin herhangi bir noktasında ahiliğin bir toplumda bir gelenek oluşturduğunu aktardı. Sözlü, şöyle devam etti:

“Esnaflar kültürel hayatın temel yapı taşıdır, kentin omurgasıdır. Şehrin iyi olan, güzel tarafı olan taksici esnafının yeri her zaman bizim için özel ve önemlidir. Taksici esnafına hizmet ederken, yardım ederken husumet beslediğimiz bir durum yok. Adana’nın esnafı bizim için öncelikli. Esnaf kazandıkça Adana’nın standardı yükselecek. Belki de taksicilik geleneğini Adana’da oturturuz. İkinci beş yıllık hizmet sürecimizde taksi duraklarının sayısı ve niteliği artacaktır.”

 

59 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Kanal Medya Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.