Hoşgeldiniz  

Sözlü, Adana’ya Bilişim Otobüsü Kazandırıyor

admin | 21 Mart 2019 | Yerel Haberler A- A+

Adana (CUHA) – Adana Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Hüseyin Sözlü, çağdaş eğitimle yoğrulan, bilimle ve sanatla düşleyen nesillerin yetişmesi için anaokulu, ilkokul ve ortaokul öğrencilerine mobil robotik ve kodlama eğitimi verecek STEM Otobüsü’nü kente kazandırmak için hamle yaptı.

Bilim, teknoloji, mühendislik, sanat ve matematiğin iç içe olduğu projede anaokulu, ilkokul ve ortaokul öğrencileri özel tasarlanmış bilişim otobüsünde robotik ve kodlama eğitimiyle tanışacak. Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu’nda düzenlenen törene, Uluslararası Rotary 2430. Bölge Guvernörü Nuri Altan Arslan, Adana’da hizmet veren Rotary kulüplerinin yöneticileri ve üyeleri katıldı. Davetlilerin alkışları eşliğinde protokolü imzalayan Başkan Hüseyin Sözlü, STEM Otobüsü Projesi’ni hazırlayan Güney Rotary Kulübü Dönem Başkanı Ebru Yalçın, yönetim kurulu ve üyelerine teşekkür edip, toplum yararına örnek bir çalışmaya destek vermekten büyük mutluluk duyduğunu ifade etti.

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin mobil hizmetleri arasında gezici kütüphane, kuaför, meme kanserinde erken tanıyı sağlayan mamografi cihazı, evde bakım ve evde sağlık projelerinin bulunduğunu anımsatan Sözlü, STEM Otobüsü’nün Adana’nın tüm ilçelerinde robotik ve kodlama alanındaki teknolojik eğitimlerle yeni nesle bilimi sevdireceğini bildirdi.

Güney Rotary Kulübü Dönem Başkanı Ebru Yalçın ise geleceğe en büyük yatırımın eğitim olduğunu vurgulayıp, desteklerinden dolayı Sözlü’ye teşekkür etti.

 

59 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Kanal Medya Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.