Hoşgeldiniz  

Soylu, Adana’yı Sözlü’ye Emanet Etti

admin | 15 Mart 2019 | Yerel Haberler A- A+

Adana (CUHA) – İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Cumhur İttifakı’nın Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Sözlü’ye destek isteyerek, “İşini bilen bir adam, kim ne derse desin, onun bir tabiri var Adana’da; hem Allah’ın adamı hem de halkın adamı, halkın. Hüseyin Sözlü’ye güçlü bir destek verin de 5 yıl destansı hizmetlerin altına imza atsın” dedi.

Bakan Soylu, Ceyhan’da yoğun yağış altında on binlerce kişiye hitap etti. 31 Mart Yerel Seçimlerinin önemine dikkat çeken Soylu, “Burada Türkiye büyük bir sıçramayı gerçekleştirecek. Cumhur İttifakı’nın gücüyle, hepinizin huzurunda hem Devlet Bahçeli’ye hem de Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyoruz. Bu seçim, ders verme seçimi değildir, bu seçim AK Parti’li kardeşlerime, MHP’li kardeşlerime, Ceyhanlı hemşehrilerime söylüyorum; bu seçim fire verme seçimi değildir. Bu seçim, Türkiye’ye güç verme seçimidir” dedi.

“SÖZLÜ, HEM ALLAH’IN ADAMI HEM DE HALKIN ADAMI”

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Hüseyin Sözlü’nün elini havaya kaldırarak, ona destek isteyen Soylu, şu ifadeleri kullandı:

“İşini bilen bir adam, kim ne derse desin, onun bir tabiri var Adana’da; hem Allah’ın adamı hem de halkın adamı, halkın. Hüseyin Sözlü’ye güçlü bir destek verin de 5 yıl destansı hizmetlerin altına imza atsın. Var mısın Ceyhan? Bir tarafta bu çalışkan adam, bir tarafta Ali Alper Başkan; ikisiyle beraber bir tarafta Cumhur İttifakı’nın gücü, bir tarafta Cumhurbaşkanımız, bir tarafta Devlet Bahçeli, bir tarafta hükümet, bir de onlardan daha da kuvvetlisi Ceyhanlı millet var. Burada sizden son bir söz istiyorum, herkes duysun; düşmanlarımız bilsinler ve korksunlar; dostlarımız duysunlar, güven bulsunlar… Ceyhan’ın, Çukurova’nın tarlaları bereketlensin, Kızılırmaklar, Yeşilırmaklar şenlensin, Toroslar heybetlensin. Size söylüyorum, 31 Mart akşamı sandıkları patlatmaya hazır mısınız? Sözünüz kuvvet olsun, güç olsun, sözünüz mağdurlara, mazlumlara esenlik olsun.”

Mitingdeki kalabalığa “Hüseyin Sözlü’yü seviyor musunuz?” diye soran Soylu’ya, halk “Evet” yanıtını verdi.

 

63 Kez Görüntülendi.
Etiketler: , ,
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Kanal Medya Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.