Hoşgeldiniz  

Siirt’te 4 Sığınak İmha Edildi

admin | 13 Mart 2019 | Yerel Haberler A- A+

Siirt (CUHA) – Siirt’te PKK/KCK tarafından kullanılan biri üç odadan oluşan, diğeri de 300 metre uzunluğunda olmak üzere toplam 4 adet sığınak/barınak tespit ve imha edildi.

Siirt İl Jandarma Komutanlığı’nın kış operasyonları kapsamında PKK/KCK örgüt mensuplarını etkisiz hale getirmek ve muhtemel barınma alanlarını imha etmeye yönelik çalışmalar gerçekleştirildi. Yapılan çalışmalar sonucunda Siirt’in Eruh ilçesi Şeyh Ömer Dağı bölgesinde, gerçekleşen operasyonda tespit edilen sığınak ve mağaralarda; 4,5 kg C4 patlayıcı, 1 adet anti tank roketatar mühimmatı, 1 adet anti personel roketatar mühimmatı, 3 adet sevk roketatar sevk fişeği, 1 adet EYP şırınga düzeneği, 10 kg amonyum nitrat gübre 2 adet 10’lu pil bloğu, 1 adet akü, 2 adet flaş bellek, 10 lt mazot, 5 adet büyük tüp, 1 adet küçük tüp,  26 adet büyük pil, 1 adet radyo, 1 adet video oynatıcı, 1 adet şemsiye 2 kutu silah bakım yağı, çok sayıda yaşam ve sağlık malzemeleri ile örgütsel dokümanlar ele geçirildi.

Bulunan malzemelerden delil niteliği taşıyanlar muhafaza altına alındı. Diğer malzemeler ise barınak/sığınaklar, Cumhuriyet Savcısının talimatı ile olay yerinde imha edildi.

 

61 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Kanal Medya Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.