Hoşgeldiniz  

Şeyh Cemil Nardalı’nın Torunları Hüseyin Sözlü ve Cumhur İttifakı’nı Tercih Etti

admin | 14 Mart 2019 | Yerel Haberler A- A+

Adana (CUHA) – Adana Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Hüseyin Sözlü, Akkapı Mahallesi’nde, bölge halkı ve Büyük Kuvayı Milliye Kahramanı Şeyh Cemil Nardalı’nın torunlarıyla bir araya geldi.

Cumhur İttifakı Seyhan Belediye Başkan Adayı Fikret Yeni, Cumhur İttifakı’nın bazı ilçe belediye başkan adayları ve belediye meclis üyesi adaylarının da katıldığı toplantı, Şeyh Cemil Nardalı Konağı civarında gerçekleştirildi. Fikret Yeni’nin konuşmalarını heyecanla dinlediğini belirten Sözlü, birlikte seçilmelerinin ardından kendisiyle uyum içinde, Adana’nın bugünü ve geleceği için önemli projelere imza atacaklarından emin olduğunu söyledi.

“POPÜLİST POLİTİKALARA GEÇİT YOK”

Şu ana kadar Adana için dev projelerin altına imza attıklarını söyleyen Sözlü, kısıtlı kaynakları doğru kullanma adına hareket ettiklerini ve özellikle Seyhan’ı Yüreğir’e bağlayacak yeni köprülerin, yeni bulvarların Adana’nın her açıdan değerini artıracağını kaydetti. Yeni bulvarlar için de imar planlarının işlendiğini, yeni konut alanları oluşturmadan, var olanı iyileştirerek, sağlıklı hale getirerek hizmet etmeye devam edeceklerini kaydeden Hüseyin Sözlü, Adana ve Seyhan için rotalarını belirlediklerini, seçim kazanmak uğruna popülist politikaları hayata geçirmelerinin söz konusu olmadığını, bundan sonra da olmayacağını açıkladı.

“ŞEYH CEMİL NARDALI’NIN KEMİKLERİ SIZLAMAZ MI?”

Milli mücadele boyunca Atatürk’e yol arkadaşlığı yapmış önemli ailelerle bir araya gelmenin bahtiyarlığını yaşadığını belirten Başkan Sözlü, “Şeyh Cemil Nardalı,’nın soyundan gelen Nardalı Ailesi, bölgemizin önemli ailelerinden Boğalar, Dıblanzadeler; Mustafa Kemal Atatürk’le yol arkadaşlığı yapmış hemşehrilerimizdir. Bugün sıkıştıkça Mustafa Kemal Atatürk diyenler, ittifak yaptıkları, yol arkadaşlığı yaptıkları anlayışın temsilcileri tarafından Mustafa Kemal’in askerleri şehit edilirken ne düşünüyorlar? Bu anlayış, Şeyh Cemil Nardalı’nın kemiklerini sızlatmaz mı? Atatürk’ü ayaklar altına alacaksak, bu görevi Allah bize nasip etmesin” dedi.

CHP’nin Hakkari’de miting yaptığını ancak Türk Bayrağını sallayamadığını ifade eden Başkan Sözlü, Atütürkçü, gerçek CHP’lilerin, CHP’yi bugün içine düştüğü durumdan kurtarması, gerçekleri görmesi gerektiğini anlattı.

“ADANA’DA YATIRIMLARIN ÖNÜNÜ AÇALIM”

Türkiye’de 4 buçuk yıl daha Cumhurbaşkanlığı seçimi olmayacağını söyleyen Hüseyin Sözlü, “Gelin Cumhurbaşkanımıza pirim verelim, Adana’da yatırımların önünü açalım. Adana Büyükşehir’de ben, Seyhan’da ve diğer ilçelerde de Cumhur İttifakı’nın adayları kazanırsa, kentimiz daha rahat ve yoğun hizmet alır. Cumhur İttifakı üniter yapının, Cumhuriyet kazanımlarının ve Atatürkçülük’ün ülkemizdeki teminatıdır” diye konuştu.

“100 YIL ÖNCE OLDUĞU GİBİ YİNE DEVLETİMİZİN YANINDAYIZ”

Akkapı’daki Cumhur İttifakı toplantısına katılanlar arasında Şeyh Cemil Nardalı’nın torunları, ailenin kanaat önderi Saniye Nardalı, Rıfat Nardalı, Şahap Nardalı ve İclal Nardalı da vardı.

Yerel seçimlerde Cumhur İttifakı’nı desteklediklerini belirten Rıfat Nardalı, “100 yıl önce dedemiz Şeyh Cemil Nardalı ve ailemizin kökleri, Mustafa Kemal Atatürk’ün yanında milli mücadelede yer aldı. Nardalı ailesi bugün de, 100 yıl önce olduğu gibi devletin yanındadır” diyerek, Sözlü ve Cumhur İttifakı adaylarına destek vereceklerini açıkladı.

 

48 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Kanal Medya Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.