Hoşgeldiniz  

Şehirlerarası Otobüsler Sivil Trafik Personelleri Tarafından Denetlendi

admin | 21 Mart 2019 | Gündem A- A+

Ankara (CUHA) – Ülke genelinde 15-19 Mart tarihlerinde yapılan denetimlerde 52 bin 884 tur otobüsü denetlendi ve tespit edilen bin 395 trafik kural ihlali cezaya dönüştürüldü.

Emniyet Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Türkiye’nin hemen her noktasına seyahat eden şehirlerarası otobüslere sivil trafik denetim personeli görevlendirmeleri yapıldı. Araca sivil olarak binen görevliler tarafından “sürücü ve yolcularda emniyet kemeri kullanımı, şoförlerin seyir halinde cep telefonuyla konuşması, kırmızı ışık ihlali, şoförlerin çalışma ve dinlenme sürelerine uyup uymadıkları” hususları özellikle denetlendi.

18 Şubat-17 Mart tarihleri arasında yapılan uygulamada bugüne kadar 419 personelin katılımıyla 806 otobüs denetlenerek “Seyir Halinde Cep Telefonuyla Görüşmek” ve “Emniyet Kemeri Takmamak” başta olmak üzere tespit edilen 343 trafik kural ihlali cezaya dönüştürüldü.

Terminallerden hareket eden yolcu otobüslerinin yanı sıra havaların ısınmasıyla birlikte artış gösteren gezi/kültürel amaçlı tur taşımacılığının da trafik güvenliği yönünden denetlenmesi amacıyla, 15-19 Mart tarihleri arasında ülke genelinde beş gün süreli özel denetim gerçekleştirildi. Bu denetimde 52 bin 884 tur otobüsü denetlendi ve tespit edilen bin 395 trafik kural ihlali cezaya dönüştürüldü.

38 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Kanal Medya Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.