Hoşgeldiniz  

Şehirler Arası Ağır Yük Taşıyan Araçlar Denetlendi

admin | 12 Nisan 2019 | Gündem A- A+

Ankara (CUHA) – Ağır yük taşıyan araçlara yönelik ülke genelinde eş zamanlı olarak yapılan denetimlerde, 28 bin 905 ağır taşıt, 2 bin 161 trafik ihlali tespit edildi. 271 araç ise trafikten men edildi, 7 sürücü belgesi geçici olarak geri alındı.

Emniyet Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, şehirler arası karayollarında yük taşımacılığı yapan araç şoförlerinin yapmış oldukları çeşitli kural ihlalleriyle trafik güvenliğini olumsuz yönde etkiledikleri gözlemlendi. Araç şoförlerinin karıştıkları kazalar incelendiğinde ise ağırlık ve hacimleri büyük ölçekte olması ile denge merkezlerinin yüksek olmasına paralel olarak kaza şiddet ve sonuçlarının ağır olduğu tespit edildi.

Bahse konu olan kazaların en aza indirilmesi amacıyla 10 Nisan tarihinde ağır yük taşıyan araçlara yönelik ülke genelinde eş zamanlı olarak denetim yapıldı. Yük taşıyan araçların mevzuatta belirtilen teknik şart ve donanımları sağlanması, araç sürücülerinin başta hız olmak üzere, araç kullanma süreleri, yükleme, uygun şeritte sürme, yan ve arka koruma çerçevesi de başta olmak üzere ağır yük taşıyan araçlar ülke genelinde kontrol edildi.

Yapılan denetimlerde, 28 bin 905 ağır taşıt, 2 bin 161 trafik ihlali tespit edilip gerekli işlemler yapıldı. 271 araç ise trafikten men edildi, 7 sürücü belgesi geçici olarak geri alındı.

 

27 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Kanal Medya Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.