Hoşgeldiniz  

Seçim Günü Ankara’da 22 Bin 201 Polis ve Jandarma Görev Yapacak

admin | 27 Mart 2019 | Gündem A- A+

Ankara (CUHA) – Ankara Valiliği, Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Seçimlerinde il genelinde bin 706 oy verme alanındaki 12 bin 194 sandıkta 19 bin 538 polis ve 2 bin 663 jandarma olmak üzere toplam 22 bin 201 güvenlik görevlisinin seçim güvenliğini sağlamakla görevlendirildiğini açıkladı.

Ankara Valiliği’nden yapılan açıklamada, 31 Mart Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Seçimlerinin huzur ve güven içinde gerçekleşmesi amacıyla Seçim Güvenliği Tedbirleri Planı’nın hazırlanarak uygulamaya konulduğu belirtilerek, şöyle denildi:

“İlimiz genelinde bin 706 oy verme alanındaki 12 bin 194 sandıkta 19 bin 538 polis ve 2 bin 663 jandarma olmak üzere toplam 22 bin 201 güvenlik görevlisi, seçim güvenliğini sağlamakla görevlendirilmiştir. Kolluk güçlerince sandık alanları ve çevresinde oy verme ve sayım işlemleri ile sonuçların ilçe seçim kurullarına intikalleri sırasında, Yüksek Seçim Kurulu, İl ve İlçe Seçim Kurulları çevrelerinde, hassasiyet arz eden kurum, kuruluş ve bölgelerde güvenlik tedbirleri artırılmıştır. Valilik Seçim Koordinasyon Merkezi’nin yanı sıra Kaymakamlıklar, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, elektrik-enerji, iletişim, doğalgaz, sağlık, itfaiye, ulaştırma, su şebekeleri ile görevli kurum ve kuruluşlar nezdinde kurulan koordinasyon merkezleri 7/24 saat esasına göre görev yapacaklardır.”

“JENERATÖR TAKVİYELERİ YAPILDI”

Enerji ihtiyacının kesintisiz sağlanması, trafoların bakımı ve idamesi kapsamında TEİAŞ 8. Bölge Müdürlüğü ile Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş. tarafından gerekli tedbirler alındığına, jeneratör takviyeleri yapıldığına dikkat çekilen açıklamada, şu ifadeler yer aldı:

“Ayrıca Ankara Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere Türk Telekom Ankara Bölge Müdürlüğü, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, Başkent Doğalgaz Dağıtım A.Ş. ve diğer ilgili kurumlar, kendi sorumluluk alanlarıyla ilgili görevlerini sorunsuz bir şekilde yerine getirmek üzere gereken tüm tedbirleri aldı. İl ve ilçe nüfus müdürlükleri, 30-31 Mart tarihlerinde vatandaşlarımızın müracaatlarına cevap vermek üzere mesai yapacak. Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanun ve YSK kararları gereğince oy verme günü oy verme süresince bütün umumi eğlence yerleri kapalı kalacak. İçkili yerlerde ve umumi mahallerde her çeşit alkollü içki verilmesi ve içilmesi yasaktır. Emniyeti ve asayişi sağlamakla görevli kolluk güçleri dışında ruhsatlı da olsa hiç kimse silah taşımayacak.”

 

67 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Kanal Medya Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.