Hoşgeldiniz  

Refah Partisi 31 Martta Kimi Destekliyor?

Ekrem Çelikiz | 23 Mart 2019 | Gündem, Politika


twitter
Ekrem Çelikiz
ekremcelikiz@gmail.com

Yeniden Refah Partisinin ,  31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde hangi ittifakı ya da partiyi destekleyeceği konusu merak ediliyor.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan

 

Yeniden Refah Partisi, geçtiğimiz yıl ekim ayında  milli görüşün lideri merhum Necmettin Erbakan’ın oğlu, Fatih Erbakan tarafından kurulmuştu.

Fatih Erbakan, daha önce Saadet Partisinde genel başkan yardımcılığı  görevinde bulunmuştu. Ancak Fatih Erbakan ile Saadet Partisinin arasının çok iyi olmadığı kamuoyu tarafından biliniyor. Geçtiğimiz yıl haziran ayında yapılan seçimlerden önce Fatih Erbakan, Saadet Partisinin millet ittifakı ve CHP ile yaptığı ittifak ile ilgili olarak “milli görüşün partisini CHP’ye değnek yaptılar” sözü ile eleştirmişti.

Fatih Erbakan’ın genel başkanlığında kurulan Yeniden Refah Partisi , Türkiye genelinde teşkilatlanma çalışmalarına devam ettiği için YSK tarafından açıklanan 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak seçimlere girebilecek parti listesinde yer almamıştı. Yani Yeniden Refah Partisi yerel seçimlere katılamıyor.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Ak Parti hükumetinin ekonomi politikalarını eleştiriyor. Hükumetin yaptığı icraatları övüyor ve hatalarını da yüksek sesle dile getiriyor.

31 mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde  Yeniden Refah Partisi yetkilileri, resmi olarak kendi seçmenlerinin hangi ittifak ya da partiye oy vermeleri gerektiği konusu ile ilgili olarak bir açıklama yapmadılar.

Seçimlere bir hafta kala, Yeniden  Refah Partisi seçmeninin hangi ittifaka oy vereceği konusu merak ediliyor.

Öte yandan Yeniden Refah Partisi,  resmi web sayfası hizmete açıldı. Partinin web sitesi: http://yenidenrefahpartisi.org.tr/

83 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Kanal Medya Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.