Hoşgeldiniz  

PKK/KCK’ya Yönelik Eş Zamanlı Operasyon: 11 Gözaltı

admin | 22 Nisan 2019 | Gündem A- A+

(CUHA) – İstanbul Bağcılar, Güngören, Maltepe, Sultanbeyli, Sultangazi ve Ümraniye ilçeleri ile Ağrı, Diyarbakır ve Mersin illerinde 17 Nisan Çarşamba günü PKK/KCK’nın faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik yapılan eş zamanlı operasyonlarda 11 şahıs yakalanarak gözaltına alındı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünce PKK/KCK’nın faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik çalışmalar yapıldı. PKK/KCK’nın kırsal alanından İstanbul’a gelen örgüt mensuplarına barınma ve tedavi ihtiyaçlarını karşılayan, örgüt adına milislik yapan, kırsal alana eleman aktarımı yapan ve PKK/KCK adına yargılama yapmak amacıyla mahkeme kuran şahısların yakalanmasına yönelik operasyon gerçekleştirildi. Eş zamanlı operasyon sonucunda, 17 Nisan Çarşamba günü İstanbul Bağcılar, Güngören, Maltepe, Sultanbeyli, Sultangazi ve Ümraniye ilçeleri ile Ağrı, Diyarbakır ve Mersin illerinde 11 şahıs yakalanarak gözaltına alındı.

19 Nisan günü adli makamlara sevk edilen şüpheli şahıslardan 6’sı tutuklanarak Ceza İnfaz Kurumuna teslim edildi. 5 şahıs hakkında ise adli kontrol hükümleri uygulandı.

24 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Kanal Medya Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.