Hoşgeldiniz  

ÖSYM, YDS Günü Açık Tutulacak İl/İlçe Nüfus Müdürlüklerini Açıkladı

admin | 22 Mart 2019 | Eğitim A- A+

Ankara (CUHA) – ÖSYM, 2019-YDS/1 için sınav günü açık tutulacak il/ilçe nüfus müdürlüklerini açıkladı.

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, ‘nöbetçi nüfus müdürlüğü’ uygulamasının 2019 yılındaki tüm basılı sınavlarda uygulanacağını söylemişti.

ÖSYM’den yapılan açıklamada, 24 Mart 2019 tarihinde uygulanacak Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavına (2019-YDS/1) girecek adaylardan, T.C. Kimlik Kartını kaybeden,  nüfus cüzdanı olmayan veya nüfus cüzdanında T.C. Kimlik Numarası, fotoğraf, soğuk damga bulunmadığı için sınava kabul edilmeyecek durumda olanlar için sınav yapılacak merkezlerdeki İl/İlçe Nüfus Müdürlükleri, İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünce 24 Mart tarihinde 07.00-10.00 saatleri arasında açık tutulacağı belirtildi. Söz konusu müdürlüklere başvuran adaylara, müdürlük personeli tarafından fotoğraflı, imzalı-mühürlü/barkodlu-karekodlu “Geçici Kimlik Belgesi” düzenleneceği kaydedilen açıklamada, şöyle denildi:

“Bu amaçla sınav günü Nüfus Müdürlüğüne başvuran adaylar, Nüfus Müdürlüğü personeli ile birlikte ÖSYM’nin “https://ais.osym.gov.tr” internet adresinde yer alan 2019-YDS/1 başvuru bilgilerine T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile erişecekler. Nüfus Müdürlüğü personelince adayın bilgilerinin kontrolü yapılarak adaya fotoğraflı, imzalı-mühürlü/barkodlu-karekodlu “Geçici Kimlik Belgesi” düzenlenecek. “Geçici Kimlik Belgesi” dışında verilen belge, form vb. sınava giriş için kabul edilmeyecek. Bu amaçla, Nüfus Müdürlüğüne başvuran adayın, 2019-YDS/1 Sınava Giriş Belgesi ve güncel bir fotoğrafının yanında olması gerekmektedir.”

Adaylar, sınav günü açık tutulacak İl/İlçe Nüfus Müdürlüklerinin adresine ve açık oldukları saatlere ÖSYM’nin internet sitesinden erişilebilecek.

 

49 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Kanal Medya Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.