Hoşgeldiniz  

Onur !!!

Semih Özay | 05 Temmuz 2019 | Gündem A- A+

Seküler hayat tarzı toplumumuza modern,çağdaş,ilerici,özgürlükçü hatta Atatürkçü bir yaşam olarak yutturulmuş koca bir dolma.Bu tespit belkide bulunmuş olduğumuz durumun en hafif tarifi belkide. kuralsız veya kendi kurallarını kendi içinde oluşturan, ahlaksızlığı  özgürlük olarak tanımlamak da, işin ne kadar korkunç boyutlara vardığını gizleyen,aklayan bir hal almasını sağlıyor.

Yazmak konusunda çok kararsız kaldığım durum bu. Hassasiyeti ile alakalı çekincelerim vardı, yazarken afişe olmaları reklam olmaları söz konusu nitekim eylemleri daha çok tanınmak ve reklam olmak üzre şekillenmekte,haziran ayının son haftasında sapkınlıklarını belirli harf ve renkler ile sembolize edip tüm dünyaya sapığız ama haklarımız var gibi garip bir eylemler silsilesi ile ahlaki havamızın içine edip yok olmaktalar.Maalesef  İstanbul sözleşmesinin içine bu sapıkların hakları ile ilgili maddeler de yerleştirilmiş ve mecliste tüm partilerin kabulü ile toplum ve ahlak yapımıza uymayan bu hastalıklı yapı  legalize olmuştur. Her sapıklık hastalıktır ve hasta olan insanlarında hayvanlarında tedavi hakları elbette vardır bunlar için rehabilite merkezleri oluşturulabilir hani belki bizi keklemek için doğuştan eşelcins (hünsa) ları da bu sapıkların içine dahil edip işin içine “buda hayatın gerçeği” algısı oluşturmak ya cahillik yada haksızlık olarak adlandırılabilir. Toplumsal ahlak kurallarını hiçe sayan alkol uyuştucu kafasından çıkamamış halde müptezel hareketlerini halkın gözü önünde yürüyüş yaparak kendilerini afişe eden,teşvik edici demeçler ile bunun özgürlük olduğunu savunan bir topluluk nasıl olur da meclis tarafından kabul edilir anlamak mümkün değil ama bu olaydan daha korkuncu bizdeki “avrupa birliği” sevdasından mütevellit bir durum bu saplantıda ayrı bir yazı konusu ya neyse. Ahlaki yapısı ve manevi hassasiyeti olup böyle düşünenlere de homofbik diye bir ad koymuşlar oda ne ise? Öyle bir korku varmı bilmem ama Allah tan korkan ve ona göre yaşamaya çalışan kişiler,bunun korku olmaktan çok tehlike olduğunu bilirler aslında akli selim olan her normal insan bu fikirdedir. Bu mevzu içinde birde “pedofili”durumu varki ne anlat ne yaz cinsinden bu kadar izah ta arif olana kafi zannımca.

Rusya da bu konu ile alakalı önlemler alındığı biliniyor ve bir çok ülkede bu konu ile alakalı ciddi çekinceler mevcut hal bu iken ülkemizde de bu konu iyice irdelenmeli konu farklı yerlere eğip bükülmeden ne olduğu adlandırılmalıdır . Sapkınlığı belki sadece seküler yaşam tarzına bağlamak veya bir yerlere bağdaştırmak ta yanlış sonuç olarak AHLAK ortak bir değer ama bakış açıları önemli bu konuda insan toplumunun kaynak aldığı yerler genelde dini inançlar olduğun dan bunun bir sapkınlık veya hastalık olduğu ve bir çok farklı din ve inanışta yasaklandığını bilmek gerekir.

Sorunu görmemek ötelemek önemsememek en kolayı var olan şeyi yok saymaya kalkmak görmezden gelmekte (deve kuşu sendromu) problemi ortadan kaldırmak yerine daha çoğalmasına yaygınlaşmasına yol açıyor,özgürlükle bozgunculuk arasında çok ince bir çizgi mevcut bakınız terör örgütü diye tabir edilen bir çok yapı kendini özgürlük savaşçısı olarak tanımlar.Memleket olarak bu tür sorunlarla uğraşmak zaman kaybetmek çok üzücü babasının yanında bacak bacak üstüne atmayan gençlikten lutiliği tartışan veya yaşayan gençliğe ! kabul etmek gerekir ki beynel minel toplum mühendisleri bizim üzerimizde tüm hünerlerini gösteriyor.Bizi bizden koparan her türlü tehlikeye hep beraberce tavır alınsa ve önünde hiç bir “maddi kazanım” engel olmasa işler hiç bu kadar karmaşık ve zor olmayacaktı bunun için temel hassasiyetlerin korunması çok önmeli tabii.

İslamiyetin insanı iki cins üzerinden yarattığı ve neslin korunması noktasından bakarsak, kişinin erkek olsun kadın olsun izzet ve şerefinin korunması yaradılış gerçeğine uygun yaşaması, aile ve neslin sağlıklı büyüyüp yürümesi ile alakalı net haklar verilmiş olup aile yapısını ve devamında toplumun düzenini dinamitleyen bu tür yaklaşımların ne kadar tehlikeli olduğunu daha net bir şekilde açıklamakta.

Son olarak “onur” kelime manasına bakmakta fayda var türk dil kurumu sözlüğünde; İnsanın kendine karşı duyduğu saygı, şeref, öz saygı, haysiyet, izzetinefis.Olarak açıklanmış bu kadar açıklama üzerine ne ironik bir isim değilmi ?

 

 

şiir gibi

İnsansız adalet olmaz
Adaletsiz insan olur mu?
Olur, olmaz olur mu!
Ama, olmaz olsun

Özdemir Asaf

79 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Kanal Medya Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.