Hoşgeldiniz  

MÜSİAD Adana Başkanı Kavak: “Hükümetimiz Üzerine Düşeni Yaptı, Sıra Bizde”

admin | 25 Mart 2019 | Yerel Haberler A- A+

Adana (CUHA) – MÜSİAD Adana Başkanı Burhan Kavak, “Cumhurbaşkanımızın ‘Daha büyük düşünün’ diyerek önemsediği endüstri bölgesinde devletimiz üzerine düşeni yaptı. Şimdi yerel yönetimler ve bölge iş dünyası temsilcileri olarak sıra bizde” dedi.

Ceyhan Petrokimya Endüstri Bölgesi’nin ilk yatırımın tanıtım toplantısı Adana iş dünyasında sevinçle karşılandı. MÜSİAD Adana Başkanı Burhan Kavak, “Cumhurbaşkanımızın ‘Daha büyük düşünün’ diyerek önemsediği endüstri bölgesinde devletimiz üzerine düşeni yaptı. Şimdi yerel yönetimler ve bölge iş dünyası temsilcileri olarak sıra bizde. Bu devasa yatırım hangi alt sektörleri beraberinde getirecek? Biz OSB, sanayi siteleri gibi hangi yan projeleri hayata geçireceğiz? İnşaattan lojistiğe sektörlerimiz hazır mı? Bunlar üzerine yoğunlaşmalıyız” dedi.

“TÜRKİYE EKONOMİSİ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ”

Kavak, Türkiye ekonomisinin petrokimya ürünlerinde dışa bağımlılığını azaltacak, cari açığın kapanmasına katkı sağlayacak, yeni ihraç ürünleri çıkaracak, on binlerce istihdam sağlayacak bu yatırımda emeği geçen herkese teşekkür ettiklerini belirterek, şöyle konuştu:

“Cezayir devlet şirketiyle yatırımı yönlendiren Cumhurbaşkanımıza, yatırımcı Rönesans Holding’e, bu projenin hayata geçirilmesi çerçevesinde canla başla çalışan Adana Valimiz Mahmut Demirtaş’a, milletvekillerimize, Büyükşehir Belediye Başkanımız Hüseyin Sözlü’ye, Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç’a ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz. Çevre Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un da katıldığı görkemli törenle tanıtılan projenin MÜSİAD Adana olarak biz de destekçisi olacağız. Türkiye böyle projelerle yükselişini sürdürecek.”

 

56 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Kanal Medya Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.