Hoşgeldiniz  

Kurtulmuş: “ABD Başkanı İsrail Hükümetinin Sözcüsü Gibi Davranıyor”

admin | 27 Mart 2019 | Politika


admin
info@kanalmedya.net

Kocaeli (CUHA) – AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, “Golan Tepeleri, hukuken de statüsü bellidir, asla İsrail’in değildir. Golan Tepeleri’nin sahibinin kim olduğu da bellidir. ABD Başkanı, ABD Başkanı gibi değil, ne yazık ki İsrail’in yayılmacı siyonist hükümetinin sözcüsü gibi davranıyor. Buna müsaade etmeyeceğiz” dedi.

Kurtulmuş, milletin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı, AK Parti’yi ve Cumhur İttifakı’nı yalnız bırakmadığını bu seçimde de ortaya koyacağını dile getirerek, “Türkiye’nin etrafındaki coğrafya bir ateş topuna dönmüş vaziyette. Maalesef Suriye’deki, Irak’taki gelişmeleri biliyorsunuz. Birileri Türkiye’nin ayağına çelme takmak için dört gözle bekliyor. Birileri Türkiye’yi 3-5 terörist bulup yolundan alıkoyacağını zannediyor. Bu seçim, bu anlamda Türkiye’nin birliğine, beraberliği ve geleceğine sahip çıkmak bakımından da önemlidir. Türkiye’nin etrafındaki olaylara karşı bu millet ‘Anladık, biliyoruz hangi istikamette gideceğimizi biliyoruz’ diyerek sandıklarda yolu gösterecektir” ifadelerini kullandı.

Kurtulmuş, Orta Doğu’da yaşanan gelişmeleri şöyle değerlendirdi:

“En son ABD Başkanı Trump, bugün biz bir yerde konuşurken o anlaşmayı imzalıyorlardı. Golan Tepeleri’ni İsrail’e tamamen devretmek için bir karar imzalıyor. Bu imzanın, böylesine bir kararın, hiçbir hukuki geçerliliği yoktur. Tweeti attığı andan itibaren birçok siyasi çevre buna karşı reaksiyon gösterdi. Cumhurbaşkanımız, İslam İşbirliği Teşkilatı’nın İcra Komitesi’ni toplayarak bu konudaki kararlılığını ortaya koydu. Dünya, Trump’ın aklına esip attığı tweetlerle yönetilecek bir yer değildir. Adam aklına estikçe tweet atacak, dünyayı böyle yönetecek. Yok böyle bir dünya. Golan Tepeleri, hukuken de statüsü bellidir, asla İsrail’in değildir. Golan Tepeleri’nin sahibinin kim olduğu da bellidir. ABD Başkanı, ABD Başkanı gibi değil, ne yazık ki İsrail’in yayılmacı siyonist hükümetinin sözcüsü gibi davranıyor. Buna müsaade etmeyeceğiz. Türkiye olarak bu gelişmeleri yakinen takip ediyoruz. Güçlü siyasi duruşumuzla, güçlü yürüyüşümüzle Orta Doğu’ya ilişkin hesapları sizlerin kararlılığıyla bozacağız.”

 

51 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Kanal Medya Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.