Hoşgeldiniz  

Köprülü’den Sözlü’ye Tam Destek

admin | 26 Mart 2019 | Yerel Haberler A- A+

Adana (CUHA) – Adana Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Hüseyin Sözlü, merkez Yüreğir ilçesi Köprülü Mahallesi’nde hemşerileri ile buluştu.

Sözlü, aşağı Seyhan’ı ve Yüreğir’in bütününü rehabilite edecek projelerinin hazır olduğunu belirtti. Adana’da hayata geçirdiği ulaşım odaklı projelerle dönüşüm ve yenilemenin alt yapısını hazırlayan, kente kazandırdığı 12 yeni bulvarla kenti kuzeyden güneye doğudan batıya birleştirip bütünleştiren Hüseyin Sözlü, merkez Yüreğir ilçesi Köprülü Mahallesi’nde hemşerileri ile bir araya geldi. Eşi Zeynep Sözlü ve kızı Gökçen Sözlü ile birlikte alana giren Başkan Sözlü’yü mahalle sakinleri meşaleler ve havai fişek gösterileri ile karşıladı.

“İMARIN ÇEKİCİLİĞİNE KAPILMADIM”

Şehri kalkındırmaktan, yıllardır yapılmayan hizmetleri, hayal dahi edilemeyenleri hayata geçirmekten dolayı mutlu olduğunu ifade eden Sözlü, “Aşağı Seyhan ve Yüreğir’in bütününde bir rehabilite olmadan Adana’yı değiştiremezdik. Onun için kentin hiçbir yerinde bir metrekare dahi tarım arazisini konut arazisine çevirmedik” diyerek Adana’da imar rantına geçit vermediğini, Türkiye’de imarın çekiciliğine kapılmayan yegane belediye başkanı olduğunu söyledi.

“KÖPRÜLÜ ADANA’NIN EN KIYMETLİ BÖLGESİ OLACAK”

Köprülü Mahallesi’nin önümüzdeki beş yıllık hizmet süreçlerinde Adana’nın en kıymetli bölgesi içerisine gireceğini aktaran Sözlü, “Daha önce mahallenin eşrafı ile bir araya geldik. Köprülünün değerini ortaya koymak için hazırlıklarımızda bir eksiklik yok. Çevre ve Şehircilik Bakanımızla görüştük, gerekli yetkilerin tamamını imzalayıp bize tevdi edecekler” diyerek kentsel dönüşüm konusunda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile kolektif hareket edeceklerini ifade etti.

69 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Kanal Medya Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.