Hoşgeldiniz  

Kılıçdaroğlu’na Yapılan Saldırı 81 İlde Protesto Edildi

admin | 22 Nisan 2019 | Yerel Haberler A- A+

(CUHA) – CHP’nin, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıyı protesto etmek için 81 ilde eş zamanlı düzenlediği basın açıklaması, Adana’da da gerçekleştirildi. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, “Liderler tahrik eden değil, saldırıyı kınayan söylemlerde bulunmalıdır. Ayrışma ve kamplaşma değil, barış ve kardeşlik dili kullanılmalı” dedi.

CHP İl Başkanı Mehmet Çelebi, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar, Adana Barosu Başkanı Av. Veli Küçük, CHP ilçe başkanları, sivil toplum kuruluşları, demokratik kitle örgütleri, meslek odaları ve partililerin katıldığı basın açıklamasına Adanalılar da destek verdi. Toplantıda konuşmalar zaman zaman sloganlarla kesildi.

Basın açıklamasının, neredeyse binlerce insanın katıldığı mitinge dönüştüğünü belirten Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıyı şiddetle kınadıklarını söyledi. Karalar, “Sağduyusu olan herkes Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıyı kınıyor. Hulusi Akar’ın ‘kardeşlerini’ her siyasi partiden insan kınamıştır. Onlar bizim kardeşlerimiz değil elbette. Olup bitenler uzun süredir kullanılan ayrıştırıcı, tahrik edici dilin sonucudur. Liderler tahrik eden değil, saldırıyı kınayan söylemlerde bulunmalıdır. Ayrışma ve kamplaşma değil, barış ve kardeşlik dili kullanılmalı” dedi.

Şehit ailesinin bu işin içinde olmadığını kaydeden Karalar, “Saldırıyı dışarıdan gelenler yaptı. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Bir kez daha şehit haberi almak istemiyoruz. Saldırıyı gerçekleştirenleri cesaretlendirmek yerine, telin etmek gerekiyor. Bizler 31 Mart 2019’da yapılan yerel seçimler öncesinde de ayrıştırıcı dil kullanmadık. Bunu şimdiye kadar yaptığımız belediye hizmetlerimizde de gösterdik, bundan sonraki uygulamalarımızda da göstereceğiz. Ayrıştırıcı olmayacağımızı söylüyoruz ve bununla kalmıyor, uygulamada da gereğini yerine getiriyoruz. Bu ülkenin huzurundan yana olanlar, barış ortamı isteyenler, olumsuz dil kullanmayı tercih etmiyor” diye konuştu.

 

24 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Kanal Medya Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.