Hoşgeldiniz  

Karamollaoğlu’ndan Erkem İmamoğlu’na Destek

admin | 11 Nisan 2019 | Politika


admin
info@kanalmedya.net

İstanbul (CUHA) – Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “hiç kimse çıkıp 14 bin oyla çıkıp seçimi kazandım demesin” açıklamasına sert tepki gösterdi. Karamollaoğlu Erdoğan’ı “Bu bir parti meselesi değildir.” sözleriyle eleştirdi ve CHP’nin İstanbul Adayı Erkem İmamoğlu’na destek mesajı verdi.

Seçim sonuçlarının açıklanmasına rağmen çoğu yerde yaşanan haksızlıklardan dolayı tartışmaların bitmediğine dikkat çeken Karamollaoğlu;

“31 Mart seçimlerini geride bırakalı neredeyse 10 gün oldu fakat hala tartışmaları bitmedi. Yaşanan süreç hepimizin malumu.

Öncelikle Pazartesi günü Sn. Erdoğan’ın açıklamalarını hayretle dinlediğimizi belirtmek isterim. “Kimse 14 bin oyla seçimi kazandım demesin” açıklaması yaptı.İster 14 bin oy alsın, ister 14 oy alsın kim fazla oy alırsa o seçimi kazanır. Bu bir parti meselesi değildir, adalet meselesidir.

Yüksek Seçim Kurulu üzerinde ciddi bir psikolojik baskı oluşturulmak isteniyor. Artık Türkiye’de seçime giderken bağımsız olacağına inandığımız İçişleri Bakanı, Adalet Bakanı ve Ulaştırma Bakanı ne yazık ki kalmadı.

Hak edene hak ettiğini vermek bizim temel umdelerimizden birisidir. Elbette herkes yasal süreç içerisinde itirazlarını yapma hakkına da sahiptir.İtiraz süreci demokrasinin doğal bir sürecidir kimsenin bunu kınama hakkı olamaz. Seçim sonuçları noktasında karar verecek olan yetkili merci Yüksek Seçim Kuruludur. İçişleri Bakanı devreye girerse, seçimlere şaibe karıştığı algısı anlaşılır.

Fakat ne yazık ki Doğu Anadolu’da alenen seçimlere müdahale edildi. İçişleri Bakanlığı, valileri, kaymakamları, emniyet ve jandarma ile sandıklara bile müdahale ettiği iddiaları ayyuka çıktı.” açıklamasında bulundu.

 

26 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Kanal Medya Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.