Hoşgeldiniz  

İYİ Partili Başkanın ilk icraatı: Stadın ismini Atatürk yaptı

admin | 11 Nisan 2019 | Politika


admin
info@kanalmedya.net

İzmir (CUHA) – 31 Mart yerel seçimlerinde İzmir’in Tire İlçesinden Millet İttifakı adayı olarak belediye başkanı seçilen İYİ Partili Atakan Duran, Tire Belediyesi tarafından inşa edilen stadın adını Gazi Mustafa Kemal Atatürk Stadı olarak değiştirdi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin mali desteğiyle Tire Belediyesi’nin inşa ettiği ve dönemin Belediye Başkanı Tayfur Çiçek’in adının verildiği UEFA standartlarında inşa edilen 15 bin kişilik stadın ismi Gazi Mustafa Kemal Atatürk stadı olarak değişti.

STADIN İSMİ GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK OLARAK DEĞİŞTİRİLDİ

İlk toplantıda komisyonlar seçilirken Başkanlık makamının ek dilekçesi görüşüldü. Tire Tayfur Çiçek Stadı’nın adının “Gazi Mustafa Kemal Atatürk” olarak değiştirilme kararı izleyiciler tarafından dakikalarca alkışlandı.

Karar oy birliğiyle kabul edildi. Salonda bulunanlar karar sonrası Mustafa Kemal’in askerleriyiz diyerek tempolu şekilde slogan attı. Bu kararla Tire Belediye Başkanı Atakan Duran seçimlerden önce verdiği sözü tutmuş oldu. Başkan Duran seçim çalışmaları kapsamında stadının adının ilk meclis toplantısında değiştirileceğini ifade etmişti

Meclis sonrası açıklamalarda bulunan Tire Belediye Başkanı Atakan Duran, belediyenin mevcut durumundan bahsetti.
Başkan Duran belediyenin 58 milyon TL borcu bulunduğunu ifade ederek “Bu borca daha işçi davaları ve mahkemesi süren gölet arazisi tazminatları dahil değil. Ama biz bu sorunların hep birlikte üstesinden geleceğiz. Mutlu insanların yaşadığı bir Tire için çalışacağız. Tiremiz’in ve Tirelilerin ihtiyacı neyse bunu el birliğiyle gerçekleştireceğiz. Bundan sonra bütün toplantılarımız halkımızın huzurunda olacak. Belediyede artık kapalı kapılar ardında kararlar alınmayacak” dedi.

39 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Kanal Medya Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.