Hoşgeldiniz  

İYİ Parti’li 150 Kurucu MHP Saflarına Katıldı

admin | 29 Mart 2019 | Yerel Haberler A- A+

Adana (CUHA) – İYİ Parti Adana İl Kurucular Kurulu Üyeleri topluca MHP saflarına geçtiler. 150 İyi Parti’li adına konuşan Enver Aydın “Cumhur İttifakı’nı destekliyoruz. Büyükşehir Belediyesi’nde Hüseyin Sözlü’yü, Çukurova’da ise Yusuf Baş’ı, diğer ilçelerde de yine Cumhur İttifakı’nın adaylarını destekliyoruz” dedi.

İYİ Parti Kurucu Yönetim Kurulu Üyeleri, 150 partili ile birlikte Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı seçiminde mevcut Başkan Cumhur İttifakı Adayı Hüseyin Sözlü’yü, Çukurova’da Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Yusuf Baş’ı, diğer tüm ilçelerde de yine Cumhur İttifakı’nın adaylarını destekleme kararı alarak topluca MHP’ye dönüş yaptılar.

150 İYİ PARTİLİ MHP’DE

MHP Cumhur İttifakı Çukurova Belediye Başkan Adayı Yusuf Baş’ın seçim ofisinde yapılan açıklamada, MHP Çukurova İlçe Başkanı Hasan Öztuğ da hazır bulundu.  İYİ Parti Adana İl Kurucular Kurulu Üyeleri Enver Aydın, Abdullah Kepir, Gülşah Boğa, Kürşat Aktaş ile beraberinde 150 İYİ Parti’li üç hilal rozeti taktılar.

“MİLLİ VİCDANIN KABUL EDECEĞİ BİR DURUM DEĞİL”

150 İYİ Parti’li adına açıklama yapan Enver Aydın, “Demokrasilerde partilerin ittifak yapması normaldir ama bu seçimde terör örgütünün siyasi uzantıları ile işbirliği yapmak, ittifaklar kurmak, milli vicdanın kabul edeceği bir durum değildir. Diğer illerde olduğu gibi HDP’li belediye meclis üyeleri adayları Adana’da da resmen Millet İttifakı’nın listelerinde yer almıştır. Bu gerçeği bizzat HDP’liler görüntülü sesli olarak ilan etmişlerdir” dedi.

“ŞEHİTLERİMİZİN KEMİKLERİNİ SIZLATMAYA KİMSENİN HAKKI YOK”

Aydın, şöyle konuştu:

“Şehitlerimizin kemiklerini sızlatmaya hiç kimsenin hakkı olamaz. HDP ile yapılan ittifakı içimize sindirmemiz mümkün değildir. Üç beş koltuk için böylesi bir çirkinliğe bulaşmanın bu dünyada da ahrette de cezası çetindir. Daha fazla sabredemedik ve yuvamıza dönme kararı aldık. Cumhur İttifakı’nı destekliyoruz. Büyükşehir Belediyesi’nde Hüseyin Sözlü’yü, Çukurova’da ise Yusuf Baş’ı, diğer ilçelerde de yine Cumhur İttifakı’nın adaylarını destekliyoruz.”

Geçtiğimiz günlerde de Sarıçam’da İYİ Parti kurucularından 4’ü ilçe başkan yardımcısı toplam 15 yönetici, partilerinden istifa ederek MHP’ye katılmıştı.

 

33 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Kanal Medya Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.