Hoşgeldiniz  

İki Yeni Parti Yolda

Ekrem Çelikiz | 27 Şubat 2019 | Gündem, Politika


Ekrem Çelikiz
celikizekrem@gmail.com

MAK Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kulat’tan gündeme bomba gibi düşen yeni parti açıklamaları geldi.

Kulat, twitter hesabından  Davutoğlu ve Abdullah Gül’ün iki ayrı parti kuracaklarını iddia etti.

Kulak’ın twitter mesajları şu şekilde:

“Bilinenin aksine tek parti değil 2 farklı parti. Birinin lideri Ali Babacan ve Abdullah Gül destekli… Ana gövde de pek çok eski ve mevcut AK Partili siyasetçi var. Programından teşkilatına, genel merkezinden amblemine her şeyi hazır. Diğeri Ahmet Davutoğlu oluşumu.

 

Her iki yeni oluşumu da ayrı yürüyor ama zaman zaman koordinasyon ya da istişare ediyorlar. Çıkış söylemleri ekonomi, dış politika ve kutuplaşma karşıtlığı üzerine kurgulanırken Ahmet Davutoğlu’nun oluşumunda milliyetçi söylem, Ali Babacan oluşumunda liberal söylem olacak.

Bilinenin aksine bu iki yeni parti  sadece AK Parti’den doğmuyor. Şu an aktif olarak başka partilerde siyaset yapan, önemli konumlarda oturan siyasetçilerle de konuşuyorlar. Bu iki yeni partinin, olası engellemeleri (!) engellemek için mevcut 2 partiyle de garip bir temasları var. Her iki yeni partinin  de güçlendirilmiş parlamenter sistem vaadiyle geliyor. Son olarak her iki siyasi oluşum da anketlere güveniyor mu? Bilmiyorum ama kesinlikle anketleri çok merak ediyorlar.”

81 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Kanal Medya Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.