Hoşgeldiniz  

Halaçoğlu İYİ Parti’den istifa etti

admin | 25 Mart 2019 | Yerel Haberler A- A+

Adana (CUHA) – İYİ Parti Adana İl Yönetim Kurulu Üyesi Salih Halaçoğlu, yerel seçimlerde darbe ve işkencelerle anılan kişilerin, Kandil’in onay verdiği isimlerin ittifak adayı olarak gösterilmesine daha fazla dayanamayarak istifa ettiğini açıkladı.

Yerel seçimlerde Cumhur İttifakı’nın MHP’li adayları Hüseyin Sözlü ve Yusuf Baş’ı destekleyeceklerini ilan etti. Salih Halaçoğlu, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Hüseyin Sözlü ile Cumhur İttifakı Çukurova Belediye Başkan Adayı Yusuf Baş’ı destekleyeceğini açıkladı. Ülkücü camianın sevilen ve sayılan şahsiyetlerinden Salih Halaçoğlu, Cumhur İttifakı Çukurova Belediye Başkan Adayı Yusuf Baş’ın merkez seçim ofisini ziyaret edip Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı İbrahim Kara ve Adana Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Daire Başkanı Recai Çakar’a istifa kararını duyurdu. Daha önce olduğu gibi siyasete MHP saflarında devam edeceğini bildirdi.

Halaçoğlu, “Gidilen yolun yanlış, uygulanan politikaların hatalı olduğunu belirttiğimiz, uyarı ve değerlendirmelerimizin dikkate alınmadığı, aksine yanlışta ısrar edildiği, Türk milliyetçilerinin onur ve gururunu rencide edecek ittifakların içinde olan bir siyasi partide kalmanın ve ısrarcı olmanın kimseye bir şey kazandırmayacağı aşikardır. Adana’da ciddi hayal kırıklıkları yaşatan, toplumun beklentilerini hiçe sayan, dayatmacı bir anlayışla yöntem belirleyen ve adını İYİ olarak açıklayan partinin, çekim gücü oluşturamadığı hemen herkes tarafından anlaşılmıştır” dedi.

Yapıcı, yol gösterici bir anlayışla, ülküsü ve sevdası ezan, vatan, bayrak olan milyonlarca insanın kendisiyle aynı düşüncelere sahip olduğunu vurgulayan Halaçoğlu, şunları söyledi:

“Vatan, millet sevdasıyla yola çıktığını iddia eden İyi Parti’nin kuruluşunda, yayılmasında görev aldım. Ancak,  toplumun tüm kesimlerini kucaklayacak politikalar ortaya koyacağını öne süren Genel Başkan Meral Akşener’in, İYİ Parti’nin kuruluşunu tamamladıktan sonra takındığı tavır ve izlediği yol, ben ve benim gibi aynı ideali paylaşan arkadaşlarımızı fazlasıyla rahatsız etmiş, hayalkırıklığı yaşamalarına neden olmuştur. Vatana, millete kastedip PKK’nın izdüşümü HDP ve CHP yönetimine yoldaşlık yapan İYİ Parti’de kalmamız zulümdür. MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin çağrısı üzerine yuvamıza dönüyoruz. Bundan böyle yerel seçimlerde dava arkadaşlarım Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ve Çukurova Belediye Başkan Adayı Yusuf Baş’ın seçimleri kazanması için MHP çatısı altında kenetleneceğiz.”

54 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Kanal Medya Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.