Hoşgeldiniz  

Görme Engelli Bayat, Türkiye Şampiyonu Oldu

admin | 15 Mart 2019 | Yerel Haberler A- A+

Adıyaman (CUHA) – Adıyaman’da görme engelli Seyhan Bayat, Görme Engelliler Judo Şampiyonası’nda tüm rakiplerini eleyerek Türkiye Şampiyonu oldu. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen “Sahne Sırası Sende” ses yarışmasında ise il birinciliğine ulaştı.

Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu (TGESF) 2019 yılı faaliyet programı kapsamında 23-24 Şubat tarihleri arasında Karaman’da yapılan ve 35 ilden 189 sporcunun mücadele ettiği Görme Engelliler Judo Şampiyonası’nda tüm rakiplerini eleyerek Türkiye Şampiyonu olan Seyhan Bayat, diğer yandan ise Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen “Sahne Sırası Sende” ses yarışmasında il birincisi olarak engel tanımadı.

Seyhan Bayat, Gençlik Spor İl Müdürü Fikret Keleş ve babasıyla birlikte Adıyaman Valisi Aykut Pekmez’i ziyaret etti.

Bayat’ı makamında ağırlayan Vali Aykut Pekmez, şöyle konuştu:

“Tebrik ediyorum. Seyhan Bayat, Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu’nun Karaman’da düzenlediği ve 35 ilden 189 sporcunun mücadele ettiği Görme Engelliler Judo Şampiyonasında tüm rakiplerini eleyerek Türkiye Şampiyonluğunu elde etmiş, yine Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen Sahne Sırası Sende ses yarışmasında ise il birincisi olmuştur. Bu başarılarıyla görme engelli Seyhan Bayat’ın bu azminin engel tanımadığına şahit olduk. Bu başarılarıyla bizlere azmin zaferini gösterdi. Bayat’ı ve onu yetiştiren hocalarını ve ailesini tebrik ediyorum. Seyhan Bayat, Görme Engelliler Türkiye Judo Şampiyonu ve aynı zamanda Gençlik ve Spor Bakanlığı kültür sanat yarışmaları Halk müziği dalında il birincisi olarak ilimizi Türkiye finallerinde temsil edecek. Başarılarının devamını diliyorum.”

 

69 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Kanal Medya Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.