Hoşgeldiniz  

Giresun Valilik Binası Otizm İçin Işıklandırılacak

admin | 02 Nisan 2019 | Yerel Haberler A- A+

Giresun (CUHA) –  Giresun Valilik binası, 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü’nde “Otizmin Farkındayız Çözümde Bir Aradayız” sloganıyla bir hafta boyunca otizmin rengi olan mavi ile ışıklandırılacak.

Giresun Valiliği’nden yapılan açıklamada, Valilik binasının bir hafta boyunca otizmin rengi olan mavi ile ışıklandırılacağı belirtildi. Dünya Otizm Farkındalık Günü kapsamında, Giresun’da birçok kamu kurum ve kuruluşlarınca farkındalık çalışmalarının gerçekleştiği belirtilen açıklamada, otizmin ülkede tam anlamıyla bilinmesi, toplum tarafından kabul edilmesi ve engelli bireyler için harekete geçilmesi amacıyla, tüm kurum ve kuruluşlar ile iş birliği halinde çalışmalara devem ettiklerini kaydetti.

2 Nisan Günü Şehit İsmail Bay Özel Eğitim Uygulama Merkezinde eğitim öğretim gören otizm spektrum bozukluğu olan çocuklarla gerçekleştirilecek programda çocukların el emeği ürünleri sergilenecek. Atatürk Meydanında İl Sağlık Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünün bilgilendirme yapacakları ve engelli bireylerin ürünlerinin sergilendiği stantlar açılacak. İl Sağlık Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü; polis radyosunda 3 Nisan günü saat 14.00’te yapılacak radyo programına katılarak, otizmin tıbbi ve eğitsel yönü ile engelli haklarına yönelik bilgilendirme verilecek. Otizm farkındalık çalışmaları ay boyunca devam edecek.

 

44 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Kanal Medya Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.