Hoşgeldiniz  

Gazeteci Gülden Aydın Hayatını Kaybetti

admin | 19 Mart 2019 | Gündem A- A+

İstanbul (CUHA) – Hürriyet Gazetesi Muhabiri Gülden Aydın, tedavi gördüğü Koç Üniversitesi Hastanesi’nde hayatını kaybetti.

1,5 yıldır pankreas kanseri nedeniyle Koç Üniversitesi Hastanesi’nde tedavi gören Aydın’ın cenaze töreni, 20 Mart Çarşamba günü saat 11.00’de Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin Cağaloğlu’ndaki binasında yapılacak. Törenin ardından Gülden Aydın’ın cenazesi Ihlamur’daki Beşiktaş Cemevi’ne götürülecek.

GÜLDEN AYDIN KİMDİR?

1958’de Sivas Divriği’de doğan Gülden Aydın, meslek hayatına Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni olarak başladı. Kısa bir süre sonra ayrılarak gazeteciliğe 2000’e Doğru dergisinde başladı. Daha sonra Aktüel dergisinde, 1994 yılından itibaren ise Hürriyet Gazetesi’nde görev yapmaya başlayan Aydın, 2002-2004 yılları arasında Akşam gazetesi Yazı İşleri Müdürlüğü yaptıktan sonra döndüğü Hürriyet’te muhabir olarak çalışmaya devam etti.

Gülden Aydın Hürriyet gazetesi 2017 yılı Haber Ödüllerinde “Olmaz Olsun Böyle Gelenek” başlıklı haberi En İyi Haber Ödülü’nü almıştı. Gülden Aydın İzmir’in Kiraz ilçesine bağlı iki köyde 12-15 yaşındaki kız çocuklarının ailelerine 20-40 bin TL sus payı ödenerek kaçırılıp evlendirilmesini haberleştirmişti. Ödül sonrası Ayşe Arman’a verdiği röportajda gazeteciliğe yaklaşımını ve habere nasıl ulaştığını anlatmıştı.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti üyesi ve sürekli basın kartı sahibi olan Aydın, çok sayıda ödülün de sahibiydi.

51 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Kanal Medya Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.