Hoşgeldiniz  

Erdoğan Yeni Parti Kurabilir!

Ekrem Çelikiz | 24 Mart 2019 | Gündem, Politika


Ekrem Çelikiz
celikizekrem@gmail.com

Son günlerde  Ahmet Davutoğlu ve Abdullah Gül’ün parti kuracağı sık sık Ankara kulislerinde konuşuluyordu. Ancak bu sefer  bomba iddia Ak Parti cephesinden geldi.Akit Yazarı, Erdoğan’ın yeni parti kurabileceğini iddia etti.

 

AKP’nin seçim kampanyasını eleştiren Dilipak, AKP’nin oy kaybetmesi durumunda erken seçimin gündeme geleceğini söyledi. Dilipak, AKP dağılma sürecine girerse, Erdoğan’ın yeni parti kuracağını iddia etti.

Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, yerel seçimlere sayılı günler kala siyasi gündemi değerlendirdi. Dilipak, AKP’nin hatalarla dolu bir seçim kampanyası yürüttüğünü kaydetti. Dilipak, “AK Parti Erdoğan markasını hoyratça kullanıyor. Haddinden fazla olan her şey, gayedeki hikmeti yok eder. Seçim kampanyasında ciddi hatalar yapılıyor. Yüze yüze sonuna geldik ama bu herkes için, aynı zamanda ülke için yıpratıcı oldu. Toplum çok gerildi. Bazı söylemler geri tepecek gibi gözüküyor.” ifadelerini kullandı.

Dilipak, “Eğer AK Parti seçimden oy kaybederek çıkarsa, bunun aynı zamanda bir referandum özelliğini taşıdığını söyleyerek AK Parti üzerinde baskı kurmaya çalışacaklar. Eğer Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Urfa gibi iller kaybedilirse meşruiyet tartışması başlatıp, erken seçim yaygarası koparacaklar” diye yazan Dilipak, AKP’nin yerel seçimlerden oy kaybı ile çıkmasının erken genel seçimin önünü açacağını ileri sürdü.

 

 

“AKP SEÇİM SONRASI DAĞILMA SÜRECİNE GİRERSE…”

Akit Yazarı Dilipak, “Bütün bunlar olurken, AK Parti ve CHP çevresinden birileri yeni siyasi oluşumlar için kolları sıvayacak. Süreci kızıştırmak için, birileri döviz kozunu kullanacak. Kimine göre kaset savaşlarından söz ediliyor. Mansur Yavaş yolsuzluk sebebi ile mahkûm edilecek olursa, başkalarına ait yolsuzluk dosyaları gündeme getirilecek. İşler çok karışırsa, Erdoğan, AK Parti dağılma sürecine girerse, kendi de yeni bir siyasi oluşuma gidebilir mi diye soranlar da var” diyerek AKP’nin dağılma sürecine girmesi olasılığı hakkında da yorumda bulundu.

Kaynak: Yeniakit, Milli Gazete

53 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Kanal Medya Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.