Hoşgeldiniz  

Erdoğan: “Yaptığımız Yatırımlarla Şehirlerimizi Kalkındırıyoruz”

admin | 19 Mart 2019 | Politika


admin
info@kanalmedya.net

Zonguldak (CUHA) – Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bir yandan ülkemizin ve milletimizin beka mücadelesini verirken, diğer yandan da yaptığımız yatırımlarla şehirlerimizi kalkındırıyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri kampanyası kapsamında Ereğli mitingine katıldı. Eski terminal alanında yapılan mitingde Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir konuşma yaptı. AK Parti’nin 17 yıldır bu ülkeyi hep daha ileri taşımanın gayreti içinde olduğunu belirten Erdoğan, milletle birlikte nice badireleri atlatarak kalkınma yolculuğunu kesintisiz devam ettirdiklerini söyledi. Cumhuriyetin kurucu partisi olmakla övünen Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) bir terör örgütünün emrindeki partiyle ittifak kurduğunu söyleyen Erdoğan, “Aynı şekilde adı İyi ama kendisi karışık parti de bu örtülü ittifakı güle, oynaya kabul etti. Kendileri her ne kadar inkâr etseler de, bölücü örgütün emrindeki partinin eş başkanı çıktı, her şeyi açıkça ifade etti” şeklinde konuştu.

“TÜRKİYE BU SEÇİMDE GELECEĞİNE DE KARAR VERECEK”

Söz konusu parti eş başkanının; bir TV programında, millet ittifakının Ankara ve İstanbul adaylarının, HDP oylarıyla seçileceğini bilmeleri gerektiği yönündeki ifadelerinin video görüntüsünü meydandaki ekrandan vatandaşlara izleten Cumhurbaşkanı Erdoğan, devamında şunları ekledi:

“Eskiler ‘Güneş çarığı sıkar, çarık ayağı sıkar’ derler. Bölücü örgütün emrindeki parti oynanan oyunu ifşa edip bunları sıkmaya başlayınca, bunlar da kendi tabanlarını sıkıyor. Ama bu iş böyle gitmez, artık bu maskeli balonun, bu matruşka oyununun, bu bukalemun siyasetinin sonu gelmiştir. CHP, adı İyi, kendi karışık partiye, ardından adından başka saadeti kalmamış olan partiye oy veren kardeşlerimin böylesine istismar edilmesine rıza göstermeyeceklerine inanıyorum.”

Söz konusu ittifak partilerinin, bu işi çözemeyeceklerini anlayınca kabahatlerini örtmek için konuyu basitleştirmeye, hatta sulandırmaya çalıştığını kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye’nin bu seçimde belediye başkanlarıyla birlikte geleceğinin de kararını vereceği gerçeğini gözlerden uzak tutmak için her yolu deniyorlar. Onlar ne kadar gizlemeye çalışsalar da; elin oğlu çıkıyor ta Yeni Zelanda’da medeniyetimize, tarihimize, kültürümüze olan düşmanlığını hem de en kanlı bir şekilde ortaya seriyor” şeklinde konuştu.

Yeni Zelanda’da 50 Müslümanın şehadetiyle sonuçlanan terörist saldırıya ilişkin Yeni Zelanda’daki bir senatörün saldırının sorumluluğunu İslam’a ve Müslümanlara yükleyen ifadeleri ile CHP Genel Başkanı’nın “İslam dünyasından kaynaklanan terör, bütün dünyada farklı yorumlara yol açtı. İslam dünyasının da oturup düşünmesi gerekiyor” şeklindeki açıklamalarının benzerliğine dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu değerlendirmelere yer verdi:

“Bu ırkçı senatörden senin ne farkın var Bay Kemal? Aynı ifadeleri bu da kullanıyor, Bay Kemal de kullanıyor. Allah aşkına söylüyorum; CHP’ye gönül veren kardeşlerim, bu adamın peşinden daha ne kadar gideceksiniz? Şunun söylediğine bak, ‘İslam dünyasından kaynaklanan terör’ diyor. Yahu sen Müslüman değil misin? Bir Müslüman kalkıp da İslam dünyasını terörün kaynağı olarak nasıl ifade eder, nasıl bu ifadeyi kullanır? Diyorum ki, şimdi 31 Mart işte bu adamların kullandığı bu ifadeler sebebiyle bir beka meselesidir.”

“İNSAN HAYATI BU KADAR UCUZ OLMAMALI”

50 Müslümanı ibadet hâlindeyken öldüren katilin bunun hesabı vereceğinin, hesabını Yeni Zelanda sormazsa, öyle veya böyle bunun da hesabını sormasını bildiklerinin altını çizen Erdoğan, Yeni Zelanda’da yargısına göre söz konusu teröriste 15 yıl kadar bir mahkûmiyet kararının verileceği beklentisini hatırlattı ve insan hayatının bu kadar ucuz olmadığını, Yeni Zelanda’nın yeni yasal düzenleme yaparak bu tür katillere hayat hakkı tanımaması gerektiğini vurguladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle konuştu:

“Biz örneğin bir yanlış yaptık, idamı kaldırdık, bana göre yanlış yaptık. Niye? Zira 15 Temmuz gecesi 251 vatandaşımızı, askerimi, polisimi şehit edenlerin ağırlaştırılmış da olsa, müebbet de olsa cezaevinde onları beslemek bile bana ağır geliyor. Ve hep söyledim, yine söylüyorum, eğer bizim Parlamentomuz bununla ilgili böyle bir karar verirse ben bunu onaylarım. Yeni Zelanda Parlamentosu eğer kalkıp da bu adamla ilgili karar vermiyorsa, ben de Yeni Zelanda yönetimiyle bunu sürekli olarak tartışırım. Zira bu iş bu kadar ucuz değil, gereğinin yapılması gerekir.”

“FİLYOS LİMANI’NIN ALTYAPI İNŞAATINI SENEYE TAMAMLIYORUZ”

Türkiye’nin 150 yıllık bir projesi olan ve bölgenin kaderini değiştirecek Filyos Limanı altyapı inşaatında yarıya geldiklerini, bu projeyle bölgenin tüm Karadeniz’in ana ihracat merkezi hâline geleceğini sözlerine ekleyen Erdoğan, proje ile ilgili şu açıklamaları yaptı: “Karadeniz’in çıkış kapısı olacak Filyos Limanı Marmara Limanlarının ve boğazların yükünü de hafifletecektir. Bunun yanında Orta Asya ve Karadeniz kaynaklı dış ticaretin demir yolu ağımız üzerinden güneye ve Orta Doğu’ya ulaşmasını da sağlayacaktır. Karadeniz ticaretinde yeni bir dönem başlatacak Filyos Limanı’nın altyapı inşaatını seneye tamamlıyoruz. Üst yapı inşasına ise 2021 yılında başlayıp, inşallah Filyos Limanını 2023 yılına yetiştirerek hizmete sunacağız.”

Ereğli’nin tersaneler bölgesinde inşa ettikleri limanla ilçenin tersanelerini yeniden Türkiye’nin ve bölgenin en önemli gemi üretim merkezlerinden biri hâline getirmek için her türlü desteği sağlayacaklarını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ereğli Demir Çelik Fabrikalarının 1 milyar dolarlık yeni bir yatırım kararı aldığını hatırlatarak fabrikanın üretim kapasitesinin artacağını ve Ereğli’den bin kişiye ilave istihdam imkânının doğacağını açıkladı.

“HER GÖREV GİBİ BELEDİYE BAŞKANLIĞI DA BİR BAYRAK YARIŞIDIR”

İlçeye yapılan ve yapılacak olan diğer yatırım ve hizmetlerden de örnekler veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti’nin kapılarının, ülkesine ve şehrine hizmet etmek isteyen herkese açık olduğunu ifade etti sözlerini şöyle tamamladı:

“Ama bu kapının dışına çıkıp da hâlâ AK Parti’nin gölgesinde yürümeye çalışanlara da hiç kusura bakmasınlar, en küçük bir muhabbetimiz olmaz. Her görev gibi belediye başkanlığı da bir bayrak yarışıdır. İsimler değişir, ama hedef ve yol değişmez. Ereğlili kardeşlerimin 31 Mart’ta en doğru kararı vereceklerine inanıyorum.”

 

50 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Kanal Medya Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.