Hoşgeldiniz  

Erdoğan: “Suriye Meselesini Sahada Mutlaka Çözeceğiz”

admin | 30 Mart 2019 | Politika


admin
info@kanalmedya.net

İstanbul (CUHA) – Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu ülkenin güney sınırlarını terör koridoruyla kapatmaya çalışanlar asla buna fırsat bulamayacaklar. Seçimden sonra ilk iş Suriye meselesini mümkün olursa masada değil, sahada mutlaka çözeceğiz” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri kampanyası kapsamında İstanbul’da Kağıthane ilçe mitingine katıldı.  24 Haziran seçimlerinde kendisine verilen yüzde 56’lık destek için Kağıthane halkına teşekkür ederek konuşmasına başlayan Erdoğan, bu seçimde de ilçenin tercihinin hizmet siyasetinden yana olacağına inandığını söyledi ve “İstanbul’un yönetimine talip olup da Kağıthane’yi ‘Kağıttepe’ olarak bilecek kadar bu şehirden uzak olanlara derslerini bir kez daha vereceğinize inanıyorum” dedi.

Seçim kampanyasına başladıklarında bu seçimin bir beka seçimi olacağını söylediğinde, birilerinin dudak bükerek ‘O kadar da değil’ dediğini hatırlatan Erdoğan, “Bunu söyleyenler Kandil’den gelen mesajları, Kandil’in emrindeki partinin seçim stratejisini diğer partilerin listelerinden maalesef göstermiş olduğu terör örgütü mensubu belediye meclis üyesi adaylarını görünce inanıyorum ki ikna olmuşlardır” diye ekledi.

Seçimin Kandil ve Pensilvanya’da değerlendirildiğini,  oradan gelen talimatlarla listelerin hazırlanıp belediye başkan adaylarının buna göre hazırlandığını söyleyen Erdoğan, bunlara bakarak ikna olmayanların, 16 bin 500 kilometre öteden katliam silahlarının üzerine kazınan mesajları ve son günlerde döviz-faiz-enflasyon şer üçgeninde çevrilen yeni dolapları görünce ikna olabileceğini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Buradan bir kez daha tekrarlamak istiyorum; seçimler bahanesiyle ülkemize yönelik bu saldırılarda görülen artışın gayesi, 2023 hedeflerimizle somutlaştırdığımız o büyük, güçlü ve müreffeh Türkiye yolunu kapatmaktır, ama bunu başaramayacaklar ve başaramadılar” şeklinde konuştu.

“EKONOMİK TERÖRÜ BİTİRMEKTE DE KARARLIYIZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ne yapsalar boş, bu millete bir daha inşallah şehit Başbakan Adnan Menderes ve arkadaşlarının acısını yaşatmaya kimsenin gücü yetmeyecektir. Bu millete bir daha fidan gibi gençlerin darağacında son nefeslerini verişini kimseye seyrettirmeyecekler. Bu ülkenin dağlarında ve şehirlerinde terör örgütleri bir daha asla boy gösteremeyecekler. Bu ülkenin güney sınırlarını terör koridoruyla kapatmaya çalışanlar asla buna fırsat bulamayacaklar, gereken dersi bunlara her an verdik, veriyoruz ve vereceğiz. Seçimden sonra ilk iş Suriye meselesini mümkün olursa masada değil, sahada mutlaka çözeceğiz, durmak yok. İster içeride, ister dışarıda olsun bu milletin işine, aşına, ekmeğine göz dikenleri asla affetmeyeceğiz. Silahlı terörü bitirmekte ne kadar kararlıysak ekonomik terörü bitirmekte de o kadar kararlıyız.”

İstanbul’da gerçekleştirdikleri büyük yatırım ve hizmetlerin anlatıldığı tanıtım videosunu, alandaki ekrandan vatandaşlara izleten Cumhurbaşkanı Erdoğan, her şeyin daha iyi olacağını dile getirdi ve “İnşallah atacağımız adımlarla Pazartesi’den itibaren bir başka enerjiyle yola koyulacağız” ifadelerini kullandı.

63 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Kanal Medya Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.