Hoşgeldiniz  

Erdoğan: “Siyasi Hayatımız Boyunca Hep Milli İradenin Üstünlüğüne İnandık”

admin | 30 Mart 2019 | Politika


admin
info@kanalmedya.net

İstanbul (CUHA) – Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz siyasi hayatımız boyunca hep milli iradenin üstünlüğüne inandık ve bunun için çalıştık. Ülkemizin demokrasisinin bugün bulunduğumuz düzeye gelmesi için çok emek verdik. Şimdi birilerinin Türkiye’yi yeniden ödünç oy isteme günlerine geri götürmesine rıza gösteremeyiz” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri kampanyası kapsamında İstanbul’da Bayrampaşa ilçe mitingine katılarak, vatandaşlara hitap etti. Milletle arasında kurulan muhabbetin, birilerinin dengesini iyice bozduğunu ve karşılarına akla hayale gelmeyecek ittifaklarla çıktıklarını kaydeden Erdoğan, “Aslına bakılırsa bu ittifakı kurmak onların ne aklının ne de becerisinin harcıdır. O kadar maharetli olsalar bugüne kadar milletimizin gönlüne girmeyi başarırlardı” diye konuştu.

CHP liderinin girdiği 9 seçimi de kaybettiğini, terör örgütü güdümündeki partinin Kandil’deki patronlarından emir almadan kılını kıpırdatmayacağını, İYİ Parti liderinin ‘yurtta sulh’ söyleminin altından 15 Temmuz darbecilerinin çıktığını ve Saadet Partisi’nin adından başka geçmişiyle hiçbir ilgisinin kalmadığını belirten Erdoğan,  “Peki, bu partileri kim ve nasıl bir araya getirip karşımızda bir blok oluşturdu?” dedi ve bu sorunun cevabının düşünülmesini istedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerinin devamında şöyle konuştu:

“Bizim asıl üzüldüğümüz nokta, bu partilere gönül vermiş kardeşlerimin iradelerinin adeta pazarda açık artırmaya çıkartılmış olmasıdır. Biz siyasi hayatımız boyunca hep milli iradenin üstünlüğüne inandık ve bunun için çalıştık. Ülkemizin demokrasisinin bugün bulunduğumuz düzeye gelmesi için çok emek verdik. Şimdi birilerinin Türkiye’yi yeniden ödünç oy isteme günlerine geri götürmesine rıza gösteremeyiz. Bunun için İstanbul ve Ankara başta olmak üzere ülkemizin her yerindeki kardeşlerimden oylarına, iradelerine sahip çıkmalarını istiyorum. Verilen oyun aslında nereye gittiğini, kime gittiğini, kimin işine yarayacağını, hangi amaç için kullanılacağını hesaplamak hepimizin vazifesidir. Zira kendimizle birlikte evlatlarımıza nasıl bir Türkiye bırakacağımızın kararı sandıktan çıkacak sonuca bağlı.”

“REKABETTEN ASLA KAÇMADIK”

Konuşmasında, “Şehirlerimizin belediye başkanlığı seçimi için terör baronları niye kampanya yürütüyor? İllerimizi, ilçelerimizi yönetecek belediye başkanının kim olacağı terör örgütlerini niye bu kadar yakından ilgilendiriyor? Bizim belediye başkanlarımız yurt dışındaki mahfilleri niye bu derece alakadar ediyor?” sorularını yönelten Erdoğan, “Demek ki mesele sadece belediye başkanları meselesi değil, burada işin altında başka şeyler var” diye ekledi.

Belediye hizmetleriyle ilgili rekabetten asla kaçmadıklarını, meseleyi Türkiye’nin geleceğiyle ilgili bir karar noktasına getirenin kendileri değil, sözleri ve eylemleriyle karşılarında duranların olduğunu vurgulayan Erdoğan, “Daha seçim sonuçları belli olmadan medyada, sosyal medyada, sokaklarda, hava limanlarında milleti tehdit etmeye, taciz etmeye, tahkir etmeye başladılar” değerlendirmesinde bulundu. Bu azgınlığı milletin cevapsız bırakmayacağının altını çizen Erdoğan, bunun için yarın mutlaka sandıklara gidilmesi ve oyların kullanılması gerektiğini kaydetti.

 

49 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Kanal Medya Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.