Hoşgeldiniz  

Erdoğan: “Gizli Tarafı Kalmadı, Belediyeyi Kandil’in Militanları Yönetecek”

admin | 29 Mart 2019 | Politika


admin
info@kanalmedya.net

İstanbul (CUHA) – Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Artık mızrak çuvala sığmıyor, gizli saklı taraf kalmadı. Hatta işi belediye başkan adaylarını tehdit etmeye kadar götürdüler. Siz CHP’nin adayına oy verdiğinizi sanacaksınız ama belediyeyi Kandil’in militanları yönetecek” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri kampanyası kapsamında İstanbul’da Pendik ilçe mitingine katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pendik’te Çamçeşme Mahallesi Merkez Cami önünde vatandaşlara hitap etti. Pendik’in, siyasi hayatı boyunca hep yanında yer aldığını belirterek, Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nda, başbakanlığı ve cumhurbaşkanlığı dönemlerinde ilçeden hep birinci parti olarak çıktıklarını hatırlatan Erdoğan, “Pazar günü yapılacak seçimler için bir kez daha desteğinize talibiz. Pendik’te hangi partilerin aday gösterdiğini, hangilerinin göstermediğini sizler çok iyi biliyorsunuz. Cumhur İttifakı’nın hangi amaçla huzurunuza geldiğini, diğerlerini de ortada olan ve gizlenmeye çalışan destekçileriyle nasıl bir araya geldiklerini anlatmaya gerek yok” diye ekledi.

Millet İttifakı’na işaret ederek, karanlık mahfillerde listelerin yapıldığını, Kandil’den ve Pensilvanya’dan talimatların geldiğini söyleyen Erdoğan, “Ama artık mızrak çuvala sığmıyor, gizli saklı taraf kalmadı. Hatta işi belediye başkan adaylarını tehdit etmeye kadar götürdüler. Daha seçilmeden belediye başkanlarının tepesine binenlerin yarın İstanbul’u ve diğer şehirlerimizi bunlara yönettirmeyeceği açıktır. Siz CHP’nin adayına oy verdiğinizi sanacaksınız, ama belediyeyi Kandil’in militanları yönetecek” ifadelerini kullandı.

CHP Adalar Belediye Başkan Adayı’nın katıldığı toplantıda İstiklal Marşı’nı okumadığına dikkat çeken Erdoğan, “Niye? Çünkü Kandil’in arkasında olduğu HDP’nin İstiklal Marşı diye bir derdi yok, bayrak diye bir derdi yok. Bunların kongrelerinde Türk bayrağını göremezsiniz. Şimdi bunlarla CHP el ele, kol kola, sözde İYİ Parti bunlarla el ele, kol kola. Sözde Saadet bunlarla el ele, kol kola nereden nereye” dedi.

41 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Kanal Medya Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.