Hoşgeldiniz  

Erdoğan: “Ders Verme Hissiyatı Başka Şeydir, Milli İradeye Sahip Çıkmak Başka”

admin | 27 Mart 2019 | Politika


admin
info@kanalmedya.net

Düzce (CUHA) – Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşları mutlaka sandığa gitmeye davet ederek, “Kullanılmayan her oy bu ülkenin ve milletin başına çorap örmek isteyenlerin ekmeğine sürülmüş bir yağ gibidir. Kızgınlık, küskünlük, ders verme hissiyatı başka şeydir, sandıkta milli iradeye sahip çıkmak başka şeydir” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri kampanyası kapsamında Düzce mitingine katıldı. Düzce’de depremin yol açtığı yaraların izlerini silmek için büyük gayret gösterdiklerini, 2003 yılından bugüne kadar 600 milyon liraya yakın bir kaynakla şehirde 6 bin 266 konut inşa ettiklerini anlatan Erdoğan, Düzce’nin nüfus yoğunluğu bakımında 15. sırada yer aldığını buna uygun olarak da imarının yapıldığını, önümüzdeki dönem daha gelişmiş ve müreffeh bir Düzce için çok çalışacaklarını kaydetti.

31 Mart yerel seçimlerinin önemine işaret Erdoğan, “Pazar günü sandığa gitmeyen her vatandaşımız kendi iradesini, oraya gidip oyunu kullananların insafına terk ettiğini bilmelidir. Kullanılmayan her oy bu ülkenin ve milletin başına çorap örmek isteyenlerin ekmeğine sürülmüş bir yağ gibidir. Kızgınlık, küskünlük, ders verme hissiyatı başka şeydir, sandıkta milli iradeye sahip çıkmak başka şeydir” ifadelerini kullandı.

“TAHSİS EDİLEN İMKÂNLARI İSTİSMAR EDENİN BİZİM DÜNYAMIZDA YERİ OLAMAZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Millete ve ülkeye hizmet etmek için kendisine tahsis edilen imkânları çarçur eden, hele hele istismar edenin de bizim dünyamızda yeri asla olamaz. Kim olursa olsun milletimizin gönlünü kıran bizim gönlümüzü kırmış demektir, bunun hesabını mutlaka verecektir. Milletimize saygısızlık eden, kibirli davranan, kendini ulaşılmaz yapan herkes bizi de defterinden silmiş demektir ve yolları da ayırmış demektir. Böyle bir yanlışa diğer partilerin adayları, yöneticileri düşebilir ama bir AK Partili asla böyle bir yanlışa düşemez” değerlendirmesinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti’den aday olamayan bazı kişilerin farklı partilerden adaylıklarını koyduklarına işaret ederek, “Şayet AK Parti’de siyaset yaparken ve sırf aday olamadım diye başka yere gitmişsen, bunun adı şehrine hizmet davası değil, nefsine hizmet çabasıdır. Nefsinin peşinde gidenlerle de bizim bir işimiz yoktur” diye konuştu.

“DÜZCE’DE YAPACAK DAHA ÇOK İŞİMİZ VAR”

Erdoğan, Kuzey Çevre Yolu’nun ikinci etabına yakında başlanacağını açıklayarak, “Düzce’de yapacak daha çok işimiz olduğunu biliyorum. Tam bir proje ve hizmet insanı olan Sanayi ve Teknoloji eski Bakanımız Faruk Özlü kardeşimi eğer buraya aday olarak gönderdiysek bunun bir sebebi var. Nedir o? İşte o bu dönüşüm-değişimi başarmak” dedi.

AK Parti Düzce Belediye Başkan Adayı Faruk Özlü’nün tecrübelerini dile getiren Erdoğan, “Cumhurbaşkanı olarak şahsım, merkezde Faruk Özlü kardeşim, ilçelerde diğer belediye başkan adayı kardeşlerim el ele vereceğiz ve Düzce’mizi daha ileri noktaya taşıyacağız” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin 780 bin kilometrekare vatan topraklarından ibaret olmadığını belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Burası kendi vatandaşları yanında Balkanlar’dan Kafkaslar’a, Kırım’dan Kuzey Afrika’ya kadar coğrafyamızın dört bir yanından insanların vatan bildiği bir ülkedir. Türkiye’nin güçlü olması, tüm bu coğrafyalardaki kardeşlerimizin güven içinde, huzur içinde yaşaması anlamına geliyor. Ülkemizin yavaşlaması, takatten düşmesi tüm bu coğrafyalardaki kardeşlerimizin başında karabulutların toplanması demektir.”

 

52 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Kanal Medya Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.