Hoşgeldiniz  

Erdoğan: “Bu Millet, Darbe ve Vesayet Dönemlerinin Hortlamasına İzin Vermeyecek”

admin | 21 Mart 2019 | Politika


admin
info@kanalmedya.net

Eskişehir (CUHA) – Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu millet bir daha darbe ve vesayet dönemlerinin hortlamasına izin vermeyecek. Bu millet bir daha ne demokrasisinden ne ekonomisinden ne de diğer kazanımlarından geriye gidilmesine izin vermeyecek” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri kampanyası kapsamında Eskişehir mitingine katıldı. Konuşmasının başında, bugün Balkanlar’dan Türkistan’a kadar muazzam bir coğrafyanın sevinçle karşıladığı Nevruz günü olduğunu hatırlatan Erdoğan, tüm Anadolu’nun ve coğrafyanın Nevruz Bayramı’nı kutladı.

Erdoğan, Menderes’in GAP için ABD’ye kredi aramaya gittiğinde, “Biz Fırat ve Dicle üzerine baraj yapılmasını istemiyoruz” cevabıyla karşılaştığını, Keban Barajı yapılırken CHP sözcülerinin, ‘Bu kadar elektriği toprağa mı vereceksiniz?’ diyerek eleştirdiğini hatırlattı. Erdoğan, aynı CHP zihniyetinin ülkeye kazandırdıkları Yavuz Sultan Selim Köprüleri Marmaray ve Avrasya Tüneli ve pek çok esere yine karşı çıktığını kaydetti.

“Büyükşehir Belediye Başkanlığımdan başlayarak Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığı döneminde ülkenin, milletin hayrına hangi işe başlamışsak, istisnasız hepsinde de bunları karşımızda bulduk” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, savunma sanayiinde yaptıkları hamlelerin yalan ve ithamlarla kesilmeye çalışıldığını belirtti. Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ellerinden gelse Türkiye’yi yeniden siyasette kişiliksiz, ekonomide 70 sente muhtaç, savunma sanayinde de tümüyle dışarıya bağımlı hâle getirecekler. Ama beyhude çabalıyorlar. Bu millet bir daha o sefalet günlerinin geri gelmesine asla izin vermeyecek. Bu millet bir daha o darbe ve vesayet dönemlerinin hortlamasına izin vermeyecek. Bu millet bir daha ne demokrasisinden ne ekonomisinden ne de diğer kazanımlarından geriye gidilmesine izin vermeyecek.”

“TÜRKİYE, MİLYARLARCA KARDEŞİNİ TEMSİL EDEN BİR ÜLKEDİR”

Türkiye’nin; sadece 81 ilden ibaret olmayıp bu cesametinin gerisinde çok büyük bir medeniyet ve kültür coğrafyası ile oralarda yaşayan milyarlarca kardeşini de temsil eden bir ülke olduğunu vurgulayan Erdoğan, “Ülkemizin sınırları ile gönül dünyamızın sınırlarının farkını bilmeyene bazı hususları anlatmak mümkün değildir” dedi.

Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Mesela bunlar bizim Balkanlarla, Kafkasya’yla, Doğu Avrupa’yla, Orta Asya’yla, Güney Asya’yla, Kuzey Afrika’yla, Afrika’yla, Orta Doğu’yla niçin ilgilendiğimizi bilmezler. Mesela bunlar bizim ilgi alanımızın Güney Amerika’ya, Karayiplere, Asya’nın derinliklerine kadar uzanıyor olmasına akıl erdiremezler. Bütün bunların gerisindeki büyük resmi göremedikleri için de, Yeni Zelanda’daki bir katilin nasıl olup da kinini, nefretini, zehrini ülkemize ve milletimize boşalttığını da anlayamazlar. Ülkemizde bazıları tarihini bilmiyor, bildiğini sandıklarından da utanıyor olabilirler. Ama elin oğlu çıkıyor, sembollerle, isimlerle, rakamlarla kendi tarihimizin anlamını tüm dünyaya gösteriyor. Üstelik de bunu öyle kanlı bir şekilde yapıyor ki, verdiği mesajın üstünün kapatılmasına imkân kalmıyor.”

Kılıçdaroğlu’nun, Yeni Zelanda’daki saldırıyla ilgili açıklamasına dikkat çeken Erdoğan, CHP liderinin ‘İslam dünyasından kaynaklanan terör’ ifadeleriyle bu katillere lojistik destek verdiğini söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Halbuki tek başına bu hadise dahi bize, bir olmamız, iri olmamız, diri olmamız, kardeş olmamız, hep birlikte Türkiye olmamız gerektiği gerçeğini göstermeye yeterli değil mi?” diye konuştu.

“Seçimlerde terör örgütleri dahil bulabildikleri herkesle ittifak kuranların, bu durumdan çıkartacağı ders, Rabia’mızın yanında olduğunu ilan etmekten ibarettir” diyen Erdoğan, vatandaşlarla birlikte, ‘tek millet, tek bayrak, tek vatan ve tek devlet’ vurgusunda bulundu.

58 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Kanal Medya Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.