Hoşgeldiniz  

Erdoğan: “31 Mart’ın CHP’de Yeni Bir Başlangıca Vesile Olacağına İnanıyorum”

admin | 27 Mart 2019 | Politika


admin
info@kanalmedya.net

Bolu (CUHA) –Cumhurbaşkanı Erdoğan, “31 Mart’ın CHP’de de yeni bir başlangıca vesile olacağına inanıyorum. 31 Mart’ın milletin değerleriyle, inancıyla kavgalı, mevcut yönetiminden kurtuluş günü olacağını düşünüyorum. CHP’nin kendine çekidüzen vermesi için 31 Mart bir fırsattır” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri kampanyası kapsamında Bolu mitingine katıldı. Demokrasi Meydanı’nda gerçekleştirilen mitingde Erdoğan, bir konuşma yaptı. Ekonomiden teröre, ticaretten dış güvenliğe kadar Türkiye’nin bekasını ilgilendiren her meseleyi muhakkak çözüme kavuşturacaklarını belirten Erdoğan, “Sizlerle beraber ülkemizi 2023 hedefleriyle buluşturacağız. 16 bin 500 kilometre öteden silahlarına kazıdıkları yazılarla bizi tehdit edenlere bu meydanları bırakmayacağız. Binlerce tır silahla desteklenen Suriye’nin kuzeyindeki canilerin Türkiye’ye musallat edilmesine, ülkemizin bir terör koridoruyla kuşatılmasına asla izin vermeyeceğiz” dedi.

31 Mart’ta Bolu’dan bir kez daha rekor destek beklediklerini vurgulayan Erdoğan, millete kurulan tuzakları sandıkta darmadağın etmek için, Türkiye’ye had bildirmeye yeltenenlere hadlerini bildirmek için vatandaştan destek istedi.

“BU KOLTUKLARDA TÜRKİYE’NİN PARLAK GELECEĞİNİ İNŞA ETMEK İÇİN VARIZ”

AK Parti’nin Türkiye’ye ve Türk milletine sevdalı kadrolardan oluştuğuna bir dava hareketi olduğuna vurgu yapan Erdoğan, “Biz bu makamlarda kendi ikbalimiz için değil, milletin istikbali için bulunuyoruz. Biz bu koltuklarda Türkiye’nin parlak geleceğini inşa etmek için varız. Biz bu mücadeleyi ülkemizi hedefleriyle, hayalleriyle buluşturmak için veriyoruz. Biz ecdadın bedel ödeyerek bizlere emanet ettiği bu vatanı, evlatlarımıza çok daha güçlü, daha müreffeh bir şekilde teslim etmek için koşturuyoruz” diye konuştu.

Ana muhalefet partisi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun sadece laf ürettiğini, vaatlerini yerine getiremediğini anlatan Erdoğan, “Somali için yola çıkıp Kenya’ya giden, yürüyen merdivene tersten binen, seçimde kendisine oy dahi kullanamayan, İstanbul’da Belediye Başkanı olunca Kağıthane’ye Kağıttepe diyen bu zattan ne beklenir ya? Daha üç hafta önce ne dedi? YPG bize saldırmaz dedi, bu şahıstan başka ne umulur? 15 Temmuz destanına kontrollü darbe iftirasıyla kara çalan bu zattan başka ne beklenir?” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP’nin terör örgütünün güdümündeki HDP ve FETÖ’cülerle ile kol kola, omuz omuza yol yürüdüğünü dile getirerek CHP’nin bu durumunun bu partiye oy veren vatanperverleri üzdüğünü söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “31 Mart’ın CHP’de de yeni bir başlangıca vesile olacağına inanıyorum. 31 Mart’ın milletin değerleriyle, inancıyla kavgalı, mevcut yönetiminden kurtuluş günü olacağını düşünüyorum. CHP’nin kendine çekidüzen vermesi için 31 Mart bir fırsattır. CHP’nin bölücülerin boyunduruğundan kurtulması için 31 Mart önemli bir imkândır. Bunun için Bolu’da 31 Mart’ta partimizi ve ittifakımızı destekleyen kardeşlerimizle birlikte CHP’ye gönül verenlerin de oylarına talibiz” ifadelerini kullandı.

“BOLU’DAKİ PROJELERİMİZİN KESİNTİYE UĞRAMASINA İZİN VERMEMELİYİZ”

Yerel yönetim ile merkezi hükümetin aynı ufka bakmasının, aynı hedefe koşmasının önemine işaret eden Erdoğan, bu uyum ve ahengin olmadığı zaman atılan adımların yarım kalacağını vurguladı. Erdoğan, “Türkiye’nin son 17 yılda elde ettiği başarılarda hükümet ve yerel yönetimlerin uyumlu çalışmasının ahenk içinde olmasının payı büyük. Kayyumları niye getirdik? İşte bunun için getirdik ve kayyumlarla Doğu ve Güneydoğu tamamen değişti, bu ahengin bozulmasına müsaade etmemeliyiz. Bolu’daki projelerimizin kesintiye uğramasına izin vermemeliyiz. Bunun için sizlerden belediye başkan adaylarımıza sahip çıkmanızı istiyorum. Sizlerden 31 Mart’ta sandıkta bir kez daha destan yazmanızı bekliyorum” dedi.

 

47 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Kanal Medya Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.