Hoşgeldiniz  

DSP’li Bağatur: “Yetkiyi Bize Verin Adana’yı Birlikte Kalkındıralım”

admin | 29 Mart 2019 | Yerel Haberler A- A+

Adana (CUHA) – DSP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Çağrı Bağatur, Adana’da öncelikli olarak ekonomik ve sosyal kalkınmanın sağlanması gerektiğini belirterek, “Büyükşehir Belediye Başkanı seçildiğimde ilk işim Adana’da kalkınma hamlesini başlatmak olacak. Yetkiyi bize verin Adana’yı birlikte kalkındıralım” dedi.

Bağatur; Çermikliler Derneği, Emekliler Derneği, Müteahhitler Birliği, Mobilyacı ve Keresteciler Derneği, Şehit Aileleri Derneği ve Gıda Toptancıları Derneği’nde projelerini anlatarak, destek istedi. Yaklaşık iki aydır sahada olduğunu, işçisinden emeklisine, çiftçisinden esnafına, ev hanımından öğrencisine, gencinden yaşlısına toplumun her kesimiyle bir araya geldiğini belirten Bağatur, sosyal gruplar farklı olsa da sıkıntıların ortak olduğunu söyledi. Adanalıların en önemli ortak sorununun ekonomik sıkıntı olduğuna işaret eden Bağatur, seçilmesi halinde ilk işinin Adana’yı ekonomik ve sosyal yönden kalkındırmak olduğunu kaydetti.

Adana’nın yoldan, trafikten önce kalkınmaya, ekonomik ve sosyal göstergelerin olumlu yöne dönmesine ihtiyacı olduğunun altını çizen Bağatur, “Hiçbir adayın buna yönelik bir fikri, projesi yok. Varsa yoksa park, bahçe, yol ve kaldırım. Millet aç. İş yok, aş yok. Esnaf siftahsız kepenk kapatıyor, maaşlı çalışan ay sonunu getiremiyor. Adanalıların derdi seçim değil, geçim olmuş ama seslerini kimseye duyuramıyorlar” dedi.

“SORUN BÜYÜK ÇÖZÜM BASİT”

Sorunun büyük olmasına karşın çözümünün basit olduğunu vurgulayan Bağatur, şöyle konuştu:

“Peki, ne yapılmalı? Öncelikle Adanalıların cebinden çıkan para azalmalı. Bunun için geliştirdiğimiz, ücretsiz ulaşım, güneş enerjisinden elektrik üretimi, çiftçinin yakıt giderlerinin azaltılması gibi projeleri hayata geçirdiğimizde Adanalıların harcama kalemlerinde ciddi bir düşüş olacak. Giderler azalırken hızlı bir şekilde ise herkesin gelirini arttıracak projeleri hayata geçireceğiz. Tarımda kalkınmaya öncülük edeceğiz. Kenti terk etmiş genç beyinleri Adana’ya davet ederek teknolojik ağırlıklı girişimleri destekleyeceğiz. Bir dönem bolluk ve bereketin başkenti olan Adana’yı, kuantum sıçrama ile ekonomik ve insani gelişmişlikte yeniden Türkiye’nin 4. büyük kenti yapacağız. Bunu vaat etmiyorum. Altyapısı sağlam projelerimiz ve donanımlı kadrolarımızla birlikte Adanalılarla da el ele vererek bu hedefe ulaşacağımızın sözünü veriyorum.”

“SÖZ VE KARAR ADANALILARIN”

31 Mart’ın sıradan bir seçim olmaktan öte, Adana’nın geleceğinin şekilleneceği bir seçim olacağının altını çizen Bağatur, “Bugüne kadar hep biz konuştuk. İnsanları mutlu, huzurlu, ekonomik kaygılardan uzak, geleceğe güvenle bakan bir Adana yaratmak için neler yapılabileceğine dikkat çektik. Adana’nın geleceği adına umutlarını yitirmiş, beklentilerini kaybetmiş Adanalılara umut olduk. Bizim önceliğimiz Adanalıların kalbini kazanmaktı. Bu süreçte bize gösterilen yakınlık bunu başardığımızın en büyük nişanesi. Yola çıkarken Adana üzerine söyleyecek sözümüz var dedik. Artık söz de karar da Adanalıların. Pazar günü sandığa gittiklerinde birkaç dakikalığına da olsa siyasi kimliklerini bir kenara bırakarak vicdanlarının sesini dinlesinler” dedi.

 

46 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Kanal Medya Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.