Hoşgeldiniz  

DSP’li Bağatur: “Kalkınma Hamlesini Köylerden Başlatacağız”

admin | 25 Mart 2019 | Yerel Haberler A- A+

Adana (CUHA) – DSP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Çağrı Bağatur, dünyanın en bereketli ovalarından olan Çukurova’nın merkezinde kurulu Adana’nın görkemli günlerine kavuşabilmesi için tarımsal üretimin desteklenmesi gerektiğini belirterek, “Kalkınma hamlesini köylerden başlatacağız” dedi.

Bağatur, 31 Mart Yerel Seçim çalışmaları kapsamında, Dedepınarı, Akarca, Hacılar,  Zeytinli, Büyük Dikili ve Küçük Dikili köylerini ziyaret ederek, köylüler ve çiftçilerle bir araya geldi. Gittiği köylerde ilgiyle karşılanan Bağatur, köylülerin sorunlarını dinledi, projelerini anlattı, destek istedi.

Büyükşehir yasasıyla köylerin mahalle statüsü kazanarak Büyükşehir Belediyeleri’ne bağlanmasından dert yanan köylüler yasanın birçok sorunu da beraberinde getirdiğini, belediyelerden hizmet alamadıkları gibi birde köyün tüzel kişiliğini kaybettiğini söylediler. Belediyelerden alt ve üst yapı sorununu çözmelerinin yanı sıra köyleri kalkındırmaya yönelik projeler de beklediklerini belirten Ali Çağlar isimli bir köylü, “Yıllardır bırakın hizmet getirmeyi, yolumuzu dahi bilmeyen, kapımızı çalmayan belediye başkanlarından medet umduk. Ancak umudumuzu hep boşa çıkardılar. Şimdi sıra bizde. 31 Mart’ta sandığa gidip, bizi görmezden gelen yerel yöneticilerden yapmadıkları hizmetlerin hesabını soracağız” ifadelerini kullandı.

“MÜHÜR SİZDE, YETKİ SİZDE”

DSP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Çağrı Bağatur ise, siyaset yapmak için değil, hal hatır sorup, dert dinlemek için köyleri ziyaret ettiğini belirterek, seçildikten sonra köyleri unutmayacağını, belirli bir program dahilinde köy ziyaretlerini sürdüreceğini söyledi. DSP’nin sosyal belediyeciliği sayesinde köylerin de hizmetle tanışacağını dile getiren Bağatur, şöyle konuştu:

“Adana dünyanın en bereketli ovalarından birisi olan Çukurova’nın merkezinde kurulu olmasına rağmen yanlış politikalar tarımsal üretimin en önemli unsuru köylümüzü tükenmenin eşiğine getirdi. Köyden kente göçte son yıllarda yaşanan artış, Adana’yı işsizliğin başkenti yaptı. Bu acı tablo Adana’nın kaderi olamaz ve olmamalı da. Bu durumu tersine çevirmek için yetki istiyorum. Uzaktaki köylerimizi yakın etmek, alt ve üst yapısı ile daha çağdaş köyleri tesis etmek ve kırsal kalkınma hamlesi ile üretim kapasitesini arttırmak için görev istiyorum. Söz veriyorum, belediye başkanı seçilirsem, verimli tarım topraklarını ranta kurban etmeyeceğim, alternatif yakıt çeşitleriyle köylümüzün ve çiftçimizin yakıt giderlerini azaltacağım. Köylümüzü tüccara ezdirmeyeceğim. DSP’li Büyükşehir Belediyesi olarak, ürettiğiniz ürünleri aracısız pazara sunabileceğiniz projeler geliştireceğiz. Hem siz kazanacaksınız hem de tüketici kazanacak. Bunların hiçbirisi hayal değil, ayağı yere basan, alt yapısı sağlam projeler. Mühür sizde, yetki sizde. Yetkiyi DSP’li kadrolara verin, Adana’yı hep birlikte değiştirelim.”

 

49 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Kanal Medya Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.