Hoşgeldiniz  

DSP’li Bağatur: “Harcadığımız Her Kuruşun Hesabını Vereceğiz”

admin | 27 Mart 2019 | Yerel Haberler A- A+

Adana (CUHA) – DSP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Çağrı Bağatur, “Seçilirsem, şeffaf, dürüst, hesap verebilir, katılımcı ve kapsayıcı bir yönetim anlayışı doğrultusunda hizmet edeceğim. Adana’yı birlikte yöneteceğiz ve harcadığımız her kuruşun hesabını Adanalılara vereceğiz” dedi.

Bağatur, Uluslararası Şeffaflık Derneği’nin ‘Yerel Yönetim Şeffaflık’ ve Kadın Adayları Destekleme Derneği’nin ‘Kadın Dostu Kent’ taahhütnamelerini imzalayan Adana’nın ilk ve tek belediye başkan adayı oldu.

Adanalıların yıllardır, dürüst, adil ve güvenilir yöneticilerin özlemini çektiğini belirten Bağatur, “Babam Eğe Bağatur’dan bana kalan en büyük miras, dürüstlüğü ve Adana’ya hizmet aşkıdır. Yıllarca bana yol gösterici olan bu miras ışığında Adana’ya ve Adanalılara hizmet etmek için görev istiyorum. Türkiye’nin efsane belediye başkanı olan babam Eğe Bağatur’un izinden yürüyerek, mahalleleri çağdaş, insanları huzurlu ve güvenli, sosyal projeleriyle örnek, üretimi ve ihracatıyla ekonomiye yön veren, ekonomik ve insani gelişmişliğiyle Türkiye’nin 4. büyük metropol kendi Adana’yı Adanalılarla birlikte inşa etmek için yola çıktım” dedi.

“MALVARLIĞIMI KAMUOYUYLA PAYLAŞACAĞIM”

Bağatur, 31 Mart’ta Adana Büyükşehir Belediye Başkanı olarak seçilmesi halinde, şeffaf, dürüst, hesap verebilir, katılımcı ve kapsayıcı bir yönetim anlayışı doğrultusunda hizmet edeceğinin sözünü vererek, “Belediye Başkanı olarak birinci derece akrabalarımı da içeren malvarlığı bildirimlerimin yıllık olarak ilan edilmesini sağlayacağım. Belediye yönetimi ve çalışanlarının işe alım ve terfi süreçlerinin liyakat ilkesi doğrultusunda, kayırmacılıktan uzak bir anlayışla yürütülmesini sağlayacağım. Belediye Meclisi kararlarını, toplantı tutanaklarını, komisyon raporlarını, yıllık bütçe ve performans programını, denetim ve faaliyet raporlarını Belediye internet sitesinden yayınlayacağım. Belediye Meclisi toplantılarının gündemini önceden duyuracağım, internetten canlı yayınlayarak kamunun bilgisine açacağım” ifadelerini kullandı.

 

31 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Kanal Medya Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.