Hoşgeldiniz  

DSP’li Bağatur: “Adana’yı Bereketin Başkenti Yapacağız”

admin | 15 Mart 2019 | Yerel Haberler A- A+

Adana (CUHA) – DSP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Çağrı Bağatur, genç beyinleri, bereketli toprakları ve sanayi altyapısı ile Adana’nın çok önemli bir potansiyele sahip olduğunu belirterek, “Bu potansiyeli en verimli şekilde kullanarak Adana’yı bereketin başkenti yapacağız” dedi.

Eşi Av. Jülide Işıl Bağatur’la birlikte Adana’nın her köşesini ziyaret ederek Adanalılara ulaşmaya çalışan Bağatur, çarşıda, pazarda, kahvehanede bir araya geldiği hemşehrilerinin sorunlarını dinleyip, projelerini anlatarak destek istiyor.

ADANA HAK ETTİĞİ YERE DSP İLE GELECEK

Yeşilevler ve Şakirpaşa mahallelerinde esnaf ve pazar ziyareti yapan Bağatur, Adana’ya hak ettiğini vermek için yola çıktığını söyledi. Dünyanın en verimli üç ovasından biri olan Çukurova’nın merkezinde kurulu Adana’nın çok önemli bir potansiyele sahip olduğunu belirten Bağatur, bugüne kadar var olan potansiyelin değerlendirilemediğini kaydetti.

Bağatur, “Genç beyinleri, bereketli toprakları, sanayi altyapısı ile Adana Türkiye’nin yıldızı olabilecek bir kent. Ancak ne yazık ki bugüne kadar bu potansiyel değerlendirilmemiş. Sahip olduğu kaynaklar doğru kullanılırsa Adana çok kısa sürede hak ettiği yere gelebilir. Adanalılar da bu gerçeğin farkında. Bunun için, 31 Mart’ta sandığa giderek, çocuklarının geleceği için yerel yönetimlerde yetkiyi Demokratik Sol Partili adaylara teslim edecekler” dedi.

“UCUZ ELEKTRİK, ÜCRETSİZ ULAŞIM”

Açıkladıkları projelerin Adanalılarda karşılık bulduğunu dile getiren Bağatur, “Bizim projelerimizin hepsini altyapısı sağlam. Daha önce denenmiş ve uygulamada başarılı olmuş projeler. Bunlardan biri Adanalıların tamamının faydalanacağı enerji projesi. Adana yılın büyük bir bölümünde güneş alan bir şehir. Çok düşük maliyetlerle kuracağımız sistem sayesinde güneş enerjisini elektrik enerjisine dönüştürerek Adanalıların elektriği ucuza tüketmelerin sağlayacağız. Ulaşımı ücretsiz hale getireceğiz. Bunların hepsi yapılabilecek projeler. Biz hayal satmıyoruz. Adana’yı, bolluğun, bereketin, huzurun, refahın, mutluluğun ve kardeşliğin başkenti yapmaya geliyoruz” diye konuştu.

 

81 Kez Görüntülendi.
Etiketler: , ,
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Kanal Medya Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.