Hoşgeldiniz  

Down Sendromlu Çocuklar Trafik Polisi Oldu

admin | 21 Mart 2019 | Yerel Haberler A- A+

Bilecik (CUHA) – 21 Mart Down Sendromu ve Farkındalık Günü dolayısıyla Bilecik Emniyet Müdürlüğünde misafir edilen down sendromlu çocuklar, polis telsiziyle anons yapıp, trafik araçlarına bindi.

Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü koordinesinde, farkındalık oluşturmak amacıyla gerçekleşen etkinlikle, down sendromlu çocuklar bir günlüğüne trafik polisi olmanın keyfini çıkarttı. Bilecik İl Emniyet Müdürü Ertuğrul Namal tarafından karşılanan down sendromlu çocuklar, makam koltuğuna oturarak, telsizden anonsları dinledi. Telsizden anons yapan çocuklar daha sonra trafik araçlarına binerek, siren çaldı. Kendileri için hazırlanan ve içinde çeşitli hediyelerin bulunduğu paketleri alan çocuklar, Polisevinde Vali Bilal Şentürk ile bir araya geldi.

Vali Şentürk, şöyle konuştu:

“Toplumda her anlamda desteğe ihtiyaç duyanlarla devlet olarak ilgileniyoruz. Emniyet teşkilatımız da tüm birimleriyle beraber hassas bir şekilde çalışıyor. Sosyal sorumluluğun gerektirdiği her alanda varız. Kamu kurumlarımız, sivil toplum kuruluşlarımız ve eğitim kurumlarımızla beraber özel destek ihtiyacı olanların elinden tutmamız gerekir ki bu işi taşınabilir hale getirelim. Yükleri taşınamayacak halden çıkartmanın yolu onları paylaşmaktır. Polis motosikletleri üzerinde özel kıyafetleriyle pek çok gencin heves ettiği duyguları, bu güzel uygulamayla yaşamış oldular.”

70 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Kanal Medya Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.