Hoşgeldiniz  

Denizli Valisi Karahan: Deprem Bölgesinde 240 Adet Çadır Kuruldu

admin | 21 Mart 2019 | Gündem A- A+

Denizli (CUHA) – Denizli Valisi Hasan Karahan, Acıpayam ilçesinde meydana gelen 5,5 büyüklüğündeki depremin ardından çalışmaların devam ettiğini belirterek, “İlk amacımız olan çadır ve sıcak yemek konusunu çözdük. Deprem bölgesinde AFAD Müdürlüğünce 240 adet çadır kuruldu ve 1 TIR çadır da kurulmak üzere hazır bulunuyor” dedi.

Vali Karahan, dün sabah Acıpayam ilçesinde meydana gelen 5,5 büyüklüğündeki depremde zarar gören afetzedeleri ziyaret ederek depremden etkilenen mahallelerde incelemelerde bulundu. Amaçlarının ilk etapta sıcak yemek ve çadır konusu çözmek olduğunu aktaran Karahan, şöyle konuştu:

“Şiddetli bir deprem ve dolayısı ile korkuttu. Özellikle kırsaldaki eski, kerpiç ve oturulmayan evlerde hasar daha fazla. Ama normal beton evlerde sıkıntı yok. Dolayısı ile can kaybı da yok. Hasar tespit çalışmaları yapılıyor, talepler üzerine yapılmaya devam edecek. İlk planda bugün sıcak yemek ve çadır temin edilecek çünkü vatandaşların birçoğu korkudan evlerine giremiyor. İlk amacımız olan çadır ve sıcak yemek konusunu çözdük. Herkes çadırlardan faydalanacak. Deprem bölgesinde AFAD Müdürlüğünce 240 adet çadır kuruldu ve 1 TIR çadır da kurulmak üzere hazır bulunuyor. Bunun yanında Kızılay tarafından bölgedeki vatandaşlarımızın gıda ihtiyacını karşılamak üzere 1500 kişilik sıcak yemek, Denizli Büyükşehir Belediyesince de pilav dağıtılacak çadırlar hazırlandı.”

“ÖN HASAR TESPİT ÇALIŞMALARI BİRKAÇ GÜN İÇİNDE BİTİRİLECEK”

Denizli Valiliği’nden yapılan açıklamada, depremin ilk anından itibaren Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yapı İşleri Genel Müdürlüğü tarafından 3 ekibin görevlendirildiğini, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve AFAD Müdürlüğünce 5 ekip oluşturulduğunu ve toplam 8 ekibin afet yerine intikal ettiğini kaydedildi. Ön hasar tespit çalışmalarının bir an önce bitirilebilmesi için Yapı İşleri Genel Müdürlüğü tarafından civar illerden 12 ekip görevlendirildiği belirtilen açıklamada, “Ön hasar tespit çalışmalarının birkaç gün içinde bitirilmesi planlanmaktadır” denildi.

51 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Kanal Medya Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.