Hoşgeldiniz  

Denetimli Serbestlik Hükümlüleri Huzurevinin Bakımını Yapıyor

admin | 28 Mart 2019 | Yerel Haberler A- A+

Sivas (CUHA) – Sivas’ta İhramcızade İsmail Hakkı Toprak Huzurevi’nin bakım ve onarım çalışmalarını denetimli serbestlikten yararlanan hükümlüler gerçekleştiriyor.

Sivas Açık Ceza İnfaz Kurumu’nda kalan ve denetimli serbestlikten yararlanan 7 hükümlü, İhramcızade İsmail Hakkı Toprak Huzurevi’nin bahçesinde çevre düzenlemesinin yanı sıra huzurevinin bakım ve onarım çalışmalarını da sürdürüyor.

Sivas Valisi Salih Ayhan ve Cumhuriyet Başsavcısı Murat İrcal, yapılan çalışmaları yerinde görmek ve huzurevi sakinleri ile sohbet için huzurevinde çalışan hükümlüleri ziyaret etti.

Programın ardından açıklamada bulunan Ayhan, Adalet Bakanlığına bağlı Denetimli Serbestlik Müdürlüğünün çalışmasını yerinde incelediklerini belirterek, şöyle konuştu:

“Modern ceza yöntemleri zamana göre değişmektedir. Bunun en güzel örneklerini Sivas’ta yaşamaktayız. Cezaevinden çıkan hükümlüler, mesleklerine ve yeteneklerine göre istifade ediliyor. Daha önce de hükümlülerimiz tatil dönemlerinde okullarımızda çok yoğun bir şekilde tamir ve bakım faaliyetleri yapmıştı. En son Fidanlık Müdürlüğümüzle beraber birçok hükümlümüz fidan dikti. Huzurevimizde de hem buranın çevre bakımlarını ve onarımlarını yaparak güzel bir faaliyette bulunuyorlar. Bunlar hem toplumsal açıdan bir katma değer hem de modern ceza yöntemleri açısında güzel bir uygulama. Bu projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

 

49 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Kanal Medya Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.