Hoşgeldiniz  

“Büyüme Hikayemizin Harcında Güven ve İstikrar Var”

admin | 19 Mart 2019 | Gündem A- A+

Amasya (CUHA) – Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Merzifon Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyete geçecek iki yeni fabrikanın temelini attı. Varank, “Nasıl ki bu fabrika binalarının harcında çimento ve kum varsa, bizim büyüme hikayemizin harcında da güven ve istikrar var” dedi.

Bakan Varank, Çağlar Zırai Aletleri ve ZEN-TEK Makine Kalıp ve Plastik Sanayi fabrikalarının temel atma töreninde yaptığı konuşmada, Merzifon OSB’de 15 bin metrekarelik alana kurulması planlanan bu iki fabrika için toplamda 4,5 milyon liralık yatırım yapılacağını söyledi. Her iki firmanın da farklı sektörlerde makine ve ekipman üretimi üzerine uzmanlaşmış, yüzde 100 yerli üretim yapan işletmeler olduğuna dikkat çeken Varank, şöyle devam etti:

“Önümüzdeki dönem için hayırlı haberlerim, güzel müjdelerim var. Merzifon OSB’nin tevsii projesinin 42 hektarlık altyapı yapım işi ihalesini 9 Nisan’da yapıyoruz. Projenin tamamlanmasıyla bin kişiye daha istihdam imkânı sağlanacak. Arıtma tesisi inşaatıyla ilgili taleplerinizi yakından takip ediyoruz, ihale aşamasına geldiğinde süreci zaman kaybetmeden inşallah tamamlayacağız. Kalkınma ajansı turizmin daha da gelişmesi için bu sene 7 farklı projeye 4,5 milyon lira destek verecek. Tarımsal yatırımlarda karşılaşılan en önemli sorunlardan biri arazilerin bölünmüş olması. Kalkınma ajansımız Göynücek ilçesindeki Damlaçimen ve Karayakup köylerinde 4 bin 100 dönüme ilişkin fizibilite çalışmaları yapıyor. Amasya Merkez, Terziköy, Suluova ve Merzifon’daki jeotermal kaynakları ekonomiye kazandırmak için fizibilite çalışmalarına başladık. Biz hükümet olarak bu yatırımların önünü açan, destekleyen, teşvik eden ne kadar adım atarsak atalım siyasi istikrar olmazsa, güven olmazsa bunların hiçbirinin anlamı olmuyor. Nasıl ki bu fabrika binalarının harcında çimento ve kum varsa, bizim büyüme hikayemizin harcında da güven ve istikrar var.”

 

68 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Kanal Medya Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.