Hoşgeldiniz  

Bakan Soylu, Deprem Bölgesini Ziyaret Etti

admin | 22 Mart 2019 | Gündem A- A+

Denizli (CUHA) – İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Denizli’de meydana gelen depremde can kaybı olmamasının sevindirici olduğunu belirterek, “Hastanede şu anda 2 kişi var, birisinin kolunda depremden kaynaklanan hafif bir etkilenme var. Onlar da sanıyorum yakın zamanda taburcu olurlar” dedi.

Soylu, seçim programı kapsamında Denizli’ye gitti. 5,5 büyüklüğünde depremin yaşandığı Acıpayam ilçesini ziyaret eden Soylu, çadırların kurulduğu bölgedeki depremzedelere geçmiş olsun dileğinde bulundu, hasarlı binaları inceledi.

Burada gazetecilere açıklamalarda bulunan Soylu, depremde can kaybı olmamasının sevindirici olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

“Hastanede şu anda 2 kişi var, birisinin kolunda depremden kaynaklanan hafif bir etkilenme var. Onlar da sanıyorum yakın zamanda taburcu olurlar. Evinin bulunduğu yerde ev yapmak isteyenlere maddi yardımda bulunacağız, ‘Ben başka yerde olmak istiyorum’ diyen olursa ona yönelik deprem konutlarımızı acilen gerçekleştireceğiz.”

Gazetecilerin “Risk devam ediyor mu?” sorusu üzerine Soylu, “Artçı sarsıntılar devam ediyor. 453 artçı sarsıntı oldu. Biri 4,8, altı tanesi 4’ün üzerinde, 3’ün üzerinde olanlar da var. Bu konuda biz tedbirimizi alacağız. Bundan sonra da böyle bir süreç yaşanacak mı daha yüksek bir depremle karşılaşacak mıyız, karşılaşmayacak mıyız? Bu konularda alacağımız tedbirdir. Tedbirler alarak bundan sonra olabilecek meselelerde can kaybı olmadan bu sürecin geçmesini sağlamış olacağız” dedi.

 

66 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Kanal Medya Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.