Hoşgeldiniz  

Bakan Selçuk: “Uzman Klinik Psikoloğu 24 Saat Çocuğumuzun Yanında Kalacak”

admin | 25 Nisan 2019 | Gündem A- A+

(CUHA) – Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, İstanbul Küçükçekmece’de 5 yaşındaki çocuğa tecavüz edilmesine ilişkin, “3 görevlimiz şu anda ailemizin yanında. Klinik psikoloğumuz da 24 saat çocuğumuzun ve ailemizin yanında kalacak” dedi.

Selçuk, yaptığı açıklamada, İstanbul Küçükçekmece’de 5 yaşındaki çocuğa tecavüz edildiği haberlerinin ardından, çocuğun ve ailenin durumunu yakinen takip etmeye başladıklarını belirterek, şunları ifade etti:

“Millet olarak hepimizi derinden yaralayan hadise ile ilgili bir klinik psikoloğumuzu, bir psikoloğumuzu, bir de sosyal hizmet uzmanımızı görevlendirdik. 3 görevlimiz de şu anda ailemizin yanında. Klinik psikoloğumuz da 24 saat çocuğumuzun ve ailemizin yanında kalacak. Uzman ekibimiz bu sürecin atlatılması için çocuğumuza ve ailemize gerekli destekleri sağlayacak. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olarak, ilk günden bu zamana kadar anlık olarak çocuğumuzun tedavi sürecini ve rehabilitasyonunu takip ediyoruz. Failin en ağır cezayı alması için adli süreci yakinen takip edecek ve açılan tüm davalara müdahil olacağız.”

 

35 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Kanal Medya Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.