Hoşgeldiniz  

Bakan Dönmez: “Hava Yolu, Halkın Yolu Haline Geldi”

admin | 30 Mart 2019 | Gündem A- A+

Bilecik (CUHA) –  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, “Bugün artık hava yolu halkın yolu haline geldi. Hem ekonomik hem de yerine göre günün her saatinde uçağımız var” dedi.

Bakan Dönmez, Bilecik merkez Pelitözü köyünde bir kahvehanede vatandaşlarla bir araya geldi. Bilecik’te istihdam oluşturulabilmesi için bölgeye yatırım çekilmesi gerektiğini dile getiren Dönmez, şöyle devam etti:

“Bilecik’te iki organize sanayi bölgemiz (OSB) vardı, şimdi üçüncüsünü planlıyoruz. Onun da gelmesi için enerji altyapısının, ulaşım altyapısının, ham maddeye, limanlara, pazarlara yakınlığı önemli.

Bugün artık hava yolu halkın yolu haline geldi. Hem ekonomik hem de yerine göre günün her saatinde uçağımız var. Türk Hava Yollarının filosunda 385 uçağı var. Özel hava yollarıyla birlikte herhalde 500’ü geçtik. Dünyada sayılı aktarma merkezlerinden biri haline geldik. Atatürk Havalimanı yetmedi, şimdi yeni havalimanını da açtık. Bütün tesis ve pistler tamamlandığında dünyanın en büyük havaalanı olacak. Ülkemiz coğrafya olarak 3 saat mesafeli uçuşa baktığınızda, dünya nüfusunun neredeyse yarısına ulaşabilir haldeyiz.”

“ULUSAL KALKINMA, YERELDEN BAŞLAR”

Dönmez, ulusal kalkınmanın yerelden başladığını belirterek, şunları kaydetti:

“Burada belki bizim siyasi düşüncemizde olmayan bir belediye başkanı da olabilir. 3-5 puan gelişebilir, genel hizmetlerden aldığı oranla ama önemli olan şehirlerin de yarıştığı bu dünyada size yıllık 3-5 puanlık gelişme yetmez. Buna 10-20 puan yıllık gelişmelerle kendisinin becerisini, katkısını yansıtacak adaylara ihtiyacımız var. Biz Nihat Bey’e (AK Parti Bilecik Belediye Başkan adayı Nihat Can) o açıdan sonuna kadar güveniyoruz, arkasındayız. Zaten neredeyse 20 yıldır çekirdekten belediyeci, bu yörenin insanı, sizin evladınız, kardeşiniz. Bu dönemde Bilecik’te devam eden projeleri tamamlayacak. Yeni çok güzel projeler hazırlamışlar, o projeleri de hayata geçirmeye gayret edecek. Biz de elimizden gelen gayreti göstereceğiz.”

 

54 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Kanal Medya Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.