Hoşgeldiniz  

Bakan Çavuşoğlu, ABD’ye Gidiyor

admin | 01 Nisan 2019 | Gündem A- A+

Ankara (CUHA) – Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, NATO’nun kuruluşunun 70. yıldönümünde 3-4 Nisan tarihlerinde Washington’da düzenlenecek olan NATO Dışişleri Bakanları Toplantısına katılmak üzere ABD’yi ziyaret edecek.

Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, toplantıda, transatlantik bağın yanı sıra, ittifak dayanışmasının ve uyumunun önemi üzerinde durulması, ayrıca geçmiş deneyimler ışığında, NATO’nun güncel güvenlik sınamalarına mukabele edebilme yeteneğinin korunmasının öneminin vurgulanması öngörülüyor.

Çavuşoğlu’nun ABD’de bulunacağı süre zarfında Washington’da ikili temaslarda bulunması, New York, Miami ve Kuzey Carolina’da Türk-Amerikan toplumu, iş çevreleri, yerel makamlar ve Müslüman toplumun temsilcileriyle bir araya gelmesi öngörülüyor.

Çavuşoğlu ayrıca, Yeni Zelanda’da gerçekleştirilen saldırıların kınanması ve bu tür eylemlere karşı önlemler alınması amacıyla, Türkiye öncülüğünde bir grup ülke tarafından karar tasarısı sunulması münasebetiyle BM Genel Kurul toplantısına katılacak ve Kurul’a hitap edecek.

 

51 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2017 Kanal Medya Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.